Spor-Toto Süper Ligi’ nin maçlarını televizyondan izleyip farklı bir bakışla yorumluyorum. Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günü oynanan maçları büyük bir dikkat ile izliyorum. Maçları anlatan spikerler, yorumcular ve muhabirlerin sözleri tam komedi.
Bu komikliklerden bir kaçını sizlerle paylaşacağım. Gençlerbirliği-Bursa maçından önce Muhabir, canlı yayında Japon Futbolcu ile röportaj yapıyor. Sorusunu Türkçe olarak soruyor. Tercüman İngilizce olarak soruyor soruyu Japon futbolcuya. O da Japonca olarak cevaplıyor. Tercüman Türkçe olarak söyleneni aktarıyor. Gülmekten kırıldım. Harika röportaj.
Mersin-Galatasaray maçı öncesi canlı yayında, muhabir Mersinli futbolcuya, “Küme düşecek misiniz?” diye soruyor. Gel de cevap ver.. Yine aynı röportajda Muhabir aynı futbolcuya, “Mutlaka yenmek istiyorsunuz, değil mi?” diye soruyor. Gelde cevapla.
Fenerbahçe-Kasımpaşa maçı son 15 dakika da oyuna giren Kasımpaşalı futbolcu cılız bir şut atıyor. Spiker ne diyor? “Kaleyi yokladı” Gülmekten kırıldım. Yine aynı maç. Fenerbahçe ilk golü attı. Spiker “Gooooool” diye öyle bir bağırdı ki, sanırsın Fenerbahçe Avrupa şampiyonu oldu.
Trabzon-Kayseri maçı sonrası, muhabir Kayserili Zeki’ye,”Eski takımına karşı oynadın. Maçı ve kendi oyununu değerlendirir misin?” diye sordu. Zeki,”Ben Kayseri’de kiralık oynuyorum. Trabzon eski takımım değil, sezon sonunda takımıma geri döneceğim” dedi. Muhabir mosmor.
Bu komiklikleri sizlere yazılarımda anlatmaya devam edeceğim. Spor-Toto Süper Ligi’nin son maçı Trabzon-Kayseri arasında oynandı. Yaklaşık 5 bin seyircinin izlediği maçta futbol da dahil olmak üzere her şey vardı.
Maça Kayseri daha derli toplu başladı. Trabzon cılız ataklarla cevap vermek istedi. Kayseri iyi oyununu kazandığı penaltı ile taçlandırdı ama golü atamadılar.Hakemin penaltı kararı doğruydu. Ancak Bosingva’yı bariz gol şansından dolayı atmalıydı.
Trabzon 5 dakika içinde girdiği iki pozisyonda golleri buldu. İkinci yarı da Kayseri güzel oynamaya başladı. Ancak kalelerinde penaltı gördüler. Muhammet penaltıyı kaçırdı. Kayseri 4-5 gol pozisyonuna girdi ama kaleci Onur’u geçemediler. Kayseri golü bulup maça ortak oldu ama kalesinde de pozisyon verdi. Kaleciler çok iyi oynadı.