GAZİANTEP Kolej Vakfı Özel Okulları anaokulu öğrencileri izleyecekleri filmleri yapılan seçimle belirleyerek ilk demokrasi dersini aldı.

GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, cumhuriyetin kazanımlarının öğrencilere uygulamalı olarak anlatıldığını ‘Oyunu ver Filmini İzle’ projesiyle ilk kez sandık başına gidildiğini belirterek, “Öğrencilerimiz film saatlerinde izleyecekleri filmleri sandık başına giderek verdikleri oylarıyla belirledi” dedi.

Cumhuriyet haftası etkinlikleri kapsamında bir birinden farklı etkinliklerle öğrencilere cumhuriyetin kazanımları ve demokrasinin önemini anlatan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında anaokulu öğrencileri seçim sandığına gitti. Öğrenciler izleyecekleri çizgi filimler verdikleri oylarla belirleyerek en çok izlemek istedikleri filmleri ‘Oyunu ver Filmini İzle’ projesi kapsamında belirledi. Birbirlerinin görüşlerine büyük saygı gösteren öğrenciler seçim sonucu belirlenen filmleri birlikte izleyerek sinema izleme keyfini de sürdüler. GKV Özel Anaokulunun öğrencilere çok şey kazandırdığını ifade eden Okul Müdiresi Gökçen Bulut, “Cumhuriyetin kazanımları ve demokrasinin önemini farklı etkinlikler ve projelerle küçük öğrencilerimize anlatıyoruz. Son olarak haftanın belirli günlerinde uygulanan sinema saati kapsamında öğrencilerimizin izlemek istedikleri filmleri sandıkla belirlemesi için seçim yaptık. Oyunu ver Filmini İzle Projesi kapsamında seçim öncesi filmlerin afişleriyle tanıtımları yapıldı. Her filme bir renkle gösterildi. Sandığa giden öğrencimiz tıpkı seçimlerde olduğu gibi kabine girerek izlemek istediği filmin belirlenen rengini zarfa koyarak sandığa attı. Oy kullandığını belirlemek izinde isminin karşısına parmak izini basarak oyunu kullandığını gösterdi. Bu güzel uygulamayla çoğunluğun verdiği karara uyulması gerektiğini ve seçimlerde nasıl oy kullanıldığını öğrenmiş oldular. Buna benzer uygulamalarımız önümüzdeki günlerde de devam edecektir. Cumhuriyet haftası etkinliklerimiz bu yıl bir birinden farklı çalışmayla hafta boyunca sürecektir” diye konuştu.

Minik kolejliler yapılan seçimlerin ardından seçimde en çok oyu alan filmleri birlikte izleyerek gönüllerince eğlendi.