KOCAELI UNIVERSITESI'NDE OGRENIM GOREN YABANCI OGRENCILERIN BIRARAYA GELDIGI ETKINLIKTE, KONUK UNIVERSITELILER RENGARENK MILLI GIYSILERINI GIYDI (FOTOGRAF:DHA- KOCAELI)

KOCAELİ Üniversitesi’nde öğrenim gören çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler, Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda bir araya geldi. Milli kıyafetlerini de giyen öğrenciler üniversite kampüsünde renkli görüntüler oluşturdu. 

Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Birimi ve Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Öğrenci Buluşması’ adı altındaki etkinliğe Rektör Prof.Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, akademisyenler de katıldı.  Türk ve yabancı öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte ülke bayrakları ile kortej yürüyüşü ve dans gösterileri yapıldı.
Yürüyüş öncesi konuşan Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi’nde uluslararası öğrenci sayısının ileriki dönemlerde daha da artmasını arzu ettiklerini söyleyerek, “Kocaeli Valiliği ve yerel yönetimler ile uluslararası öğrencilerimizin sayısını arttırmaya yönelik faaliyetler yürütüyoruz. Sizler birer kültür elçisisiniz. Buradan mezun olup, ülkenize döndüğünüzde de bu birlikteliklerimiz devam edecek. Burası artık sizin eviniz” dedi.()

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...