CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Tüm anketler ortaya koyuyor, biz de gittiğimiz, gezdiğimiz yerlerde görüyoruz. Bu iktidar artık gidiyor, seyreyleyin gümbürtüyü” dedi.
CHP Basın Birimi tarafından yapılan açıklamaya göre Ankara’nın ilçelerini ziyaret etmeye devam eden Koç, Kazan, Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçelerinde vatandaşlarla buluştu.
AK Parti’yi eleştiren Koç, “Bir lokma, bir hırka deyip yönetime geldiler, son durumlarını biliyorsunuz. Altın varaklı bardaklarda su içiyorlar, altın mozaikli hamamlarda keyif sürüyorlar. Sizden tek isteğim var, kendi elinizle cellada ip, kasaba bıçak vermeyin. Verdikten sonra tabi ki o da seni asar, o seni keser. Çünkü O’nun huyu o” dedi. “CHP gelince sosyal yardımlar bitecek” diye propaganda yapıldığını ancak bunun doğru olmadığını ifade eden Koç,  “Biz sosyal yardımları tek kalemde toplayıp, hem de iki katına çıkarıp vereceğiz. Geliri 720 liranın altında olan hiçbir aile bırakmayacağız. Yani yoksulluğu bitireceğiz” diye konuştu.
Seçime yaklaşık 50 günlük bir süre kaldığını anımsatan Koç, şöyle devam etti:
“Biz bu kampanyamızı  hiç kimse ile kavga etmeden götüreceğiz. Biz yapacaklarımızla ilgiliyiz sadece. Tamamen her kesime ne vereceğimizi anlatacağız. Bırakalım birisi Kaçak Sarayına aynalar asıp kendi kendisiyle kavga etsin.