Koalisyon için son tarih 23 Ağustos Pazar. Koalisyon 23 Ağustos tarihine kadar kurulamazsa Türkiye tekrar sandığa gidecek.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün saat 14.00’te Ankara Palas Devlet Konukevi’nde biraraya gelecek. İki liderin görüşmesinden çıkacak sonuç koalisyonun kaderini belirleyecek. İki liderin görüşmesinden anlaşma çıkarsa AK Parti-CHP koalisyonu kurulacak. Ancak anlaşma çıkmaz ise siyasi kulislerde Kasım ayında yapılabilecek bir erken seçim konuşuluyor.
Yarınki görüşmede koalisyon kararı çıkmazsa AK Parti’nin MHP ile bir görüşme yapabileceği ifade ediliyor. Ancak 23 Ağustos’a kadar koalisyon konusunda bir uzlaşma çıkmazsa erken seçime gidilecek. 23 Ağustos’a kadar Bakanlar Kurulu’nun kurulamaması halinde  Cumhurbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanına danışarak seçimlerin yenilenmesine karar verebilecek. Yenilenme kararı Resmi Gazete’de yayımlanacak ve seçime gidilecek.
Kulislerde erken seçim kararını Meclis’in de alabileceği ifade ediliyor. Türkiye Büyük Millet Meclisinin seçimleri dört yılda bir yapılıyor. Ancak Meclis, bu süre dolmadan seçimin yenilenmesine karar verebiliyor.