Türk tenisi, Antalya’nın ev sahipliği yaptığı 14 ve 16 Yaş Avrupa Kış Kupası elemelerinde tarihi bir hafta sonunu geride bıraktı.

Zorlu geçen mücadelelerin sonunda 14 Yaş Erkek, 14 Yaş Kız ve 16 Yaş Kız Milli Takımlarımız, gruplarında ilk ikiye girerek Avrupa Kış Kupası Finalleri’ne gitmeye hak kazandı.

Orhan Gür Umur, Arda Azkara, Togan Tokaç’tan meydana gelen 14 Yaş ekibimiz, ilk turu bay geçtikten sonra yarı finalde Bulgaristan’ı 2-1, finalde de Danimarka’yı 2-1 mağlup ederek grubunu zirvede tamamladı. Seracettin Turan yönetimindeki Ay-yıldızlılar, 17-19 Şubat tarihleri arasında Rusya’nın Kazan kentinde düzenlenecek finallerde raket sallayacak.

Umut Alptekin ile Merve Gültekinler Sadi’nin kaptanlığını yaptığı, Selin Lidya Sepken, Melis Ayda Uyar, Özlem Uslu üçlüsünün temsil ettiği 14 Yaş ekibimiz, grubunda ikinci olup 17-19 Şubat tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nin Rakovnik şehrindeki finaller için vizeyi kaptı.

Belek’teki elemelerde 16 Yaş Kız Takımımız da hedefine ulaştı. Zeynep Erman, Betina Tokaç, Deniz Çömlek’ten oluşan, Çağdaş Ulukan ve Aslı Canüzmen’in gözetimindeki milliler, Bulgaristan’ı 2-1’le geçtikten sonra Rusya ile yaptığı eşleşmeyi 3-0 kaybetmesine rağmen 17-19 Şubat tarihleri arasında Fransa’nın Brest kentinde yapılacak Avrupa Kış Kupası Finalleri’nin yolunu tuttu

12 Yaş Kız Milli Takımımızın geçen haftaki başarısının ardından üç ekibimizin daha elemeleri aşmasıyla birlikte Türk tenis tarihinde ilk kez dört takımımız birden Avrupa Kış Kupası Finalleri’nde boy gösterecek.

FACEBOOK YORUMLARI