Kültür Bakanlığı tarafından organize edilerek Kırıkkale Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Türk Halk Müziği (THM) ve halk dansları gösterisi izleyicileri büyüledi. Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz program sonrası yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verirken, “Sergilenen oyunlar, seslendirilen türküler ruhumuzu canlandırdığı gibi mücadele azmimizi de güçlendirdi” dedi.

Gecede, Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği (THM) ile Devlet Halk Dansları Topluluğu sanatçıları, izleyenlerden tam not aldı. THM sanatçılar Ertan Çıngı, Mihriban Türkmen, Emin Yağcı, Doğukan Öztürk ile halk oyunları ekibinin Karadeniz yöresine özgü gösterileri ayakta alkışlandı. Program sonrası sanatçılara çiçek sunan Vali Haktankaçmaz, “Terör saldırılarında acılarımız var, şehitlerimiz geliyor, gazilerimiz var. Bu akşam burada sergilenen danslar, türküler, Türk Milletinin tarihinden bin yıllık süzülerek geliyor. Türkülerde, oyunlarda bu milletin acıları var. Kahramanlıkları, zaferleri, tarihi var” dedi.

Terörle bu milletin fertlerinin karamsarlığa, ümitsizliğe kapılmasının istendiğini vurgulayan Vali Haktankaçmaz, “Bizler millet olarak ne zamanki bu tür etkinliklerden uzak kalırız, ne zamanki normal yaşantımızı terör saldırıları nedeniyle içimize kapanırız, bu millet teröre o zaman yenilir, o zaman ölür. Biz teröre teslim olmayacağız. Mücadelemizi sürdüreceğiz. Burada sergilenen oyunlar, bizler için seslendirdikleri türküler bizim ruhumuzu canlandıran, mücadele azmimizi güçlendiren şeylerdir” dedi.