KAYSERİ Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, sanayicilere ve üyelerine seslenerek, “Motivasyonumuzu yüksek tutup, ihracatımızı artırıp, yatırıma yönelmeliyiz. Hiçkimse yatırımdan vazgeçmesin” dedi.

Sanayi Odası Temmuz ayı olağan meclis toplantısında konuşan KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, “Elhamdürillah, bu darbe girişimi başarısız oldu. Devletimizi yönetenlerin basireti ve soğukkanlılığı, halkın birlik ve beraberliği, siyasilerin bütünleşmesiyle, şehitler vermemize karşın, demokrasimize, leke sürülmedi. Demokrasi şehitlerimizi minnetle bir kez daha anarken, devletimizin kıvrak hareket etmesiyle, hükümetimizin gösterdiği ekonomik hedeflere ulaşmalıyız” dedi. Mustafa Boydak, şunları söyledi:
“Sanayiciler olarak var gücümüzle çalışıp, ülkemizi ekonomik anlamda da sıkıntıya sokmamalı, hükümetin gösterdiği ekonomik hedeflere varmasına yardımcı olmalıyız. Türkiye, görüldüğü gibi eski Türkiye değil. Bu yaşanan süreci sağlıklı biçimde değerlendirip, devletimize destek olmalıyız. Darbe girişimi sürecinde gerek  üst çatı kuruluşumuz olan TOBB, gerekse yerel ölçekte sanayi odamız, ticaret odamız, ticaret borsamız olarak mesajlarımızı ilettik, demokrasi nöbetine destek verdik.
Türkiye olarak, ekonomide  sııntıya girmemek, bizim, yani özel sektörün dinamizinden geçiyor. Göstergeler iyiye gidiyor. Gerçekten uyum içinde olmalı, birbirimize sarılmalıyız. Motivasyonumuzu yüksek tutup, ihracatımızı artırıp, yatırıma yönelmeliyiz. Hiç kimse, ortalık karışık bahanesiyle yatırımdan vazgeçmesin. Gün bu gün, saat bu saat. Gördügğünüz gibi ülkemizde siyasi görüş ayrılıklarıda kalmadı. Partilerimiz iktidarı ve muhalefetiyle el ele. Sanayiciler olarak şapkamızı önümüze koyup, geleceğimizi düşünelim.”