MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Partimize yönelik gizli gündemi bulunan bazı mihrakların, fırsat bulursa hareketimizi bir yapılanmanın siyasi kuklası yapma niyeti, değilse kurulacak başka bir partide bu gündemi hayata geçirme isteği tarafımızca bilinmektedir. Kimse umutlanmasın, kimse boş hayallere kapılmasın” dedi.

Büyükataman yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım seçimlerinin hemen sonrası bazı çevrelerin, “yangından mal kaçırırcasına” ve büyük bir telaşla MHP’de olağanüstü kongre yapma çabalarına giriştiklerini belirtti. Bu çevrelerin seçim öncesi MHP’nin adını dahi ağzına almayan medyanın da geniş bir desteğini aldığını ifade eden Büyükataman, “Bu şahsiyetler hareketimizin ve Sayın Genel Başkanımızın siyaset felsefesi olan ‘önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ anlayışını değiştirerek ‘sadece ben’ olarak davranışlarına yansıtmaktadırlar” dedi.

-“GÖREVLERİNİN BAŞINA BİR GÜN OLSUN GELMEYENLER…”

Genel başkanlığa talip olanların partiyi “bir gelecek projeksiyonu ve bir medeniyet tasavvuru ortaya koymamakla” suçladıklarını belirten Büyükataman, “o hedefleri” şöyle sıraladı:

“Partimiz uzun yıllar önce yüzyılı planlamış ve Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında ‘lider ülke Türkiye’ye’ ulaştırma hedefini ortaya koymuştur.  İkinci olarak; İstanbul’un fethinin 600.yılı olan 2053 yılında ‘Süper Güç Türkiye’ ülkü ve gayemiz bulunmaktadır. Üçüncü olarak; son yurdumuzda devlet kurmamızın 1000. yıldönümü olan 2077’de, Türkiye’nin dünyaya yön ve nizam veren, siyasi, ekonomik ve kültür alanında rakipsiz bir kutup başı haline gelmesidir. Bu eleştiri sahipleri belli ki ne bu hareketi ne bu hareketin geçmişini tanıyamamış insanlardır” dedi.
Görevlerinin başına bir gün olsun gelmeyenlerin hareketi tanımamalarının da kendi eksiklikleri olduğunu ifade eden Büyükataman, “Görev şuurlarının göstergesidir. Bu kişilerin partimizin seçim beyannamelerini dahi okumadıkları sarf ettikleri sözlerden anlaşılmaktadır. Siyasi muarızlarımız bile fikirlerimizin ışığından etkilenip projelerimizi çalarken bu kişilerin çalışmalarımızdan bihaber olması aymazlıktan ve sorumsuzluktan başka bir şey değildir”

dedi.

-“HAREKETİMİZİN HAKSIZ YERE TARTIŞMAYA AÇILMASINA MÜSAADE ETMEYİZ”- 

Büyükataman, MHP’nin öncelikli varlık nedeninin, Türk milletinin var olma mücadelesinde milli bekanın kopartılmadan devamını sağlamak olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Hareketimizin bir gelecek tasavvuru olmadığını iddia edenler; inandığı değerler uğrunda, çok büyük diyetler ödeyen, ölümlerin ve zindanların yolundan döndüremediği ülkücülere ve MHP’nin geçmişine, bugününe ve yarınlarına haksızlık etmektedirler.  MHP olarak politikalarımız bellidir. Olaylar karşısında duruşumuz da nettir. Vicdani kanaatlere, yapıcı eleştirilere önem veririz ancak kimsenin hareketimizi yıpratmasına, itibarsızlaştırmasına ve haksız yere tartışmaya açmasına müsaade etmeyiz.  Partimize yönelik gizli gündemi bulunan bazı mihrakların, fırsat bulursa hareketimizi bir yapılanmanın siyasi kuklası yapma niyeti, değilse kurulacak başka bir partide bu gündemi hayata geçirme isteği tarafımızca bilinmektedir. Kimse umutlanmasın, kimse boş hayallere kapılmasın. Ülkücü hareketi çözmeyi, küresel projelerle ayağına çelme takmayı ve ihanetleriyle Anadolu coğrafyasına ilmek atmayı aklından geçirenler amaçlarına asla ulaşamayacaklardır.”