Sorgun Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından Eymir beldesinde düzenlenen kilim dokuma ve halıcılık kursuna ev hanımları yoğun ilgi gösteriyor.

Eymirli hanımların vazgeçilmez tutkusu haline gelen kilim dokuma ve halıcılık kursuyla, giderek kaybolmaya yüz tutan, halı ve kilim el dokumacılığı da yeniden canlandırılmaya çalışılıyor.
Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, beldelerinde açılan kurstan son derece memnun olduklarını dile getirerek, kilim ve halıların ev hanımlarının geçim kaynağı haline geldiğini söyledi.
Mertoğlu, ev hanımlarının kurslar sayesinde hem meslek öğrenip, hem de aile bütçesine katkıda bulunduklarını ifade ederek, “Yaklaşık 4 aydır devam eden kursumuza toplam 21 ev hanımı katılıyor. Burada amaç Eymir’deki ev hanımlarımızın ürettikleri ürünleri satarak hem aile bütçelerine katkı sağlamak, hem de kültürel ve sosyal yönlerimizi, geçmişimizi tarihimizi bir adım daha öne çıkartmaktır” dedi.
Kursiyerler ise, 4 aydır kursa geldiklerini, kilim dokuma ve halıcılık kursuna katılarak çok güzel şeyler öğrendiklerini söyledi.