CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na emeklilerin sorunları ve çözümleriyle ilgili yaptığı toplantıda ayakkabı fırlatıldı. Ayakkabı Kılıçdaroğlu’na isabet etmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na emeklilerin sorunları ve çözümleriyle ilgili yaptığı toplantıda ayakkabı fırlatıldı. Ayakkabı Kılıçdaroğlu’na isabet etmedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, emeklilerin sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin olarak Movenpıck Otel’de düzenlenen toplantıya katıldı.
CHP Liderinin basın mensuplarına açıklamalarda bulunmasının hemen ardından isminin Yunus Emrah Sermet olduğu öğrenilen bir vatandaş, Kılıçdaroğlu’na ayakkabılarını fırlattı. Ancak ayakkabılar Kılıçdaroğlu’na isabet etmedi.  Sermet, “İşçilerin emekçilerin hakları ödenmiyor. Nerede sosyal devlet. Allah hepinizin belasını versin” diye bağırmasının ardından Kılıçdaroğlu’nun korumaları tarafından etkisiz hale getirildi. Korumalar tarafından yere yatırılan Sermet’in “Nefes alamıyorum” demesi dikkat çekti. Bunun üzerine programa katılan CHP Genel Başkan Yardımcıları korumaların yanına gelerek Kılıçdaroğlu’nun “nazik davranın” uyarısını iletti. Saldırgan daha sonra korumlar tarafında salondan çıkarıldı. Kılıçdaorğlu ise gazetecilere yaptığı açıklamada, “Herhalde ruh sağlığı yerinde olmayan bir arkadaşın tepkisi” dedi. Daha sonra da Kılıçdaroğlu programın gerçekleştirildiği salondan ayrıldı.Bir süre toplantıya katılan CHP heyetiyle dinlenme odasına geçen Kılıçdaroğlu, otelden ayrılırken gazetecilerin sorıuları üzerine ise saldırganla herhangi bir görüşme gerçekleştirmediğini ifade etti. Öteyandan Sermet’in babasının CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak’ın kardeşine ait bir kimya fabrikasında çalışırken geçirdiği iş kazasında vücudunun yüzde 65’inin yandığını ancak kendisine sahip çıkılmadığı gerekçesiyle bu protestoda bulunduğu öğrenildi. Sermet’in bu şikayetini toplantıdan önce CHP’lilere ilettiği de ifade edildi.

FACEBOOK YORUMLARI