Yenimahalle’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenlendi. Sabah saatlerinde başlayan etkinlikler CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla şölene dönüştü. Yenimahalle’de kutlamalar Yenimahalle Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen törenle başladı. Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından vatandaşlara seslendi. Yaşar “Milli bayramlarımızı unutmayalım, unutturmayalım” dedi. İlk törenin ardından Başkan Yaşar İvedik Caddesi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşıladı. Kılıçdaroğlu ve Başkan Yaşar otobüsle Şentepe, Demetevler, Serhat, Ostim ve Batıkent caddelerinde halkı selamlayıp esnafa hayırlı işler diledi.
Yenimahalle gezisinin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Bülent Ecevit Yüzme Havuzu ve Spor Tesisi’nin açılış törenine katıldı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Başkan Yardımcıları Haluk Koç, Tekin Bingöl, Grup Başkan Vekili Ankara Milletvekili Levent Gök, Ankara Milletvekilleri Aylin Nazlıaka, Gülsün Bilgehan, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara 1’inci ve 2’inci Bölge Milletvekili adayları, CHP Ankara İl başkanı Adnan Keskin, Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve Yenimahalleliler katıldı.
Törende konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Sözüm söz. Eskiden olduğu gibi CHP iktidarında 19 Mayıslar, 23 Nisanlar, 29 Ekimler eski görkemli şekilde kutlanacaktır. Hiç kimse bundan endişe etmesin” dedi. Milli bayramların önemine vurgu yapan Kılıçdaroğlu “Bütün ulusların milli günleri vardır. Milli günlerde tarihimizi konuşuruz. Ulusal kahramanlarımızı konuşuruz. Onların çabalarını, mücadelelerini dile getiririz. Tarihimizi bileceğiz ki geleceğimizi iyi çizelim. Eğer tarihe sırtınızı dönerseniz geleceği iyi şekillendiremezsiniz. O nedenle sözüm söz eskiden olduğu gibi CHP iktidarında 19 Mayıslar, 23 Nisanlar, 29 Ekimler eski görkemli şekilde kutlanacaktır. Hiç kimse bundan endişe etmesin” dedi.
Ülkeye hizmet eden herkesi ayrıştırmadan kucaklayacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeyi kuranlar ağır bedeller ödediler. Kimisi şehit oldu kimisi gazi oldu. Çocuklarımız torunlarımız daha güzel bir ülkede yaşasın diye ama onların çabalarını birileri görmüyor. Görmek istemiyor, gizlemek istiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar asla başarılı olamayacaklar. Biz şehitlerimizi de gazilerimizi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de, İnönü’yü de, Ecevit’i de, Bayar’ı da, Menderes’i de hiç unutmayacağız. Bu ülkeye kim hizmet ettiyse herkesi kucaklayacağız. Onlar ayrıştırdılar, onlar böldüler. Ayrışmayacağız. Bölmeyeceğiz. Bu ülkede huzur içinde, barış içinde kardeş içinde yaşayacağız” diye konuştu. Kılıçdaroğlu tek hedefinin ülkeye birinci sınıf demokrasi getirmek olduğunu belirterek Ecevit’in yalnız CHP tarihi için değil Türkiye tarihi için önemli bir lider olduğunu söyledi.

FACEBOOK YORUMLARI