Avusturya basınına açıklamalarda bulunan Başbakan Kern, bazı Türk ve radikallerin kendisine gözdağı vermek istediğini ve ölümle tehdit edildiğini iddia etti.

Österreich gazetesinin “Twitter ve Facebook’ta bazı Erdoğan taraftarlarınca tehdit edildiğinizi görüyoruz. Ne diyeceksiniz?” sorusuna Kern, “Bu tehditler 2 aydır var. Şahsıma yapılan ölüm tehditleri gerçektir” dedi.

Erdoğan’ın Almanya ve Avusturya’yı hedef alan ve nefret oluşturacak açıklamalarının ardından kendisine ve ülkesine karşı bir sanal nefret dalgasının oluşmasına neden olduğunu iddia etti.

Gazete, Twitter’da bir Erdoğan sempatizanının ‘Göreceksiniz DEAŞ militanlarını size göndereceğiz. Hükümetinizi yok edecekler’ şeklinde twit attığını yazdı.

“TÜRKİYE ULUSAL İFLASA GİDİYOR”

Erdoğan hayranlarının Başbakan Kern’i DEAŞ ile tehdit ettiklerini iddia eden gazete, “DEAŞ sizi yok edecek” yazdıklarını hatırlatarak “tepkiniz nedir?” diye sordu, Başbakan “Erdoğan, Almanya ve Avusturya’ya iftiralar ederek gösteri özgürlüğünün engellendiği gibi söylemlerde bulunuyor. Bu da ortamı geriyor. Ayrıca AB’yi mülteci kartıyla tehdit etmesi hoş karşılanamaz. AB ile Türkiye arasındaki bu gerginliğin devam etmesiyle Türkiye ulusal iflasa gidiyor” dedi.