Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grupta şampiyonluk mücadelesi veren Ankaragücü, üst üste aldığı iki galibiyetle zirve iddiasını güçlendirdi.

Teknik direktör Kemal Kılıç, Kartalspor’u güç de olsa 1-0 yendikleri maçı değerlendirirken, takım olma yolunda ilerleme kaydettiklerini ve ilerleyen haftalarda daha da başarılı olacaklarını söyledi.
Kılıç, “Kendimize gelmeye başladığımızı gösterdiğimiz bir maç oynadık. Geçmişte kaybettiğimiz puanları geri almaya çalışıyoruz. Rakip, oyunu zorlaştırmak için büyük çaba harcadı ama kazanmasını bildik. Bu maçta istekli ve mücadeleci bir takım görüntüsü verdik. Son dakikaya kadar oyunun hakimiyetini sürdürdük. Kalemizde de tehlike yaratacak kadar bir pozisyon görmedik. Şampiyonluk yolunda ilerlerken, oyuncularımın gösterdiği kazanma hırsı ve arzusu beni çok mutlu etti” şeklinde konuştu.
Oyunda planladıkları gibi ortaya koydukları hızlı atakların, daha çok golle sonuçlandırılmasının gerektiğini vurgulayan Kılıç, “Doğru ataklar yaparak bol pozisyonlar yakalıyoruz ama sonuca gitmekte zorlanıyoruz. İyi ve isabetli vuruşlar yapmalıyız. Geçen haftaya göre üzerine koyduğumuz bir oyun çıkardığımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.