CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “milli muhalefet” sözüne, “Türkiye’yi savaşa sokmak istiyorlar.

Eğer sen millilikten söz ediyorsan savaş çıktığında kendi çocuklarını gönderecek misin cepheye, o zaman ben sana milli diyeceğim. Bizim kimse milliyetçiliğimizi test edemez. Biz milliyetçiliğimizi Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına yazan bir partiyiz” yanıtını verdi.
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı, “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları ile karşılandı. CHP Genel Başkanı da, “Benim umudum bu ülkenin gençleri” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmaya işaret eden Kılıçdaroğlu şöyle dedi:
“Arabada gelirken Sayın Davutoğlu’nu da dinledim. Biz, diyor ‘milli bir hükümetiz’ diyor. Biraz sonra söyleyeceğim ne kadar milli olduğunu. ‘Efendim biz milli bir muhalefete de ihtiyaç duyuyoruz’. Lafa bakın. Acaba Davutoğlu millinin ne anlama geldiğini biliyor mu? Emin olun endişem var. Milli demek ülkesinin çıkarlarını savunmak demek. Milli olmak Türkiye’yi pazarlamak değildir. Milli olmak Türkiye’yi dünyadan soyutlamak değildir. Milli olmak Türkiye’ye dünyada itibar kazandırmak demektir.