YAPI KREDI’NIN ANA SPONSORLUGUNDA IEG LIVE VE PIU MUZIK’IN DUZENLEDIGI “GOOD MUSIC IN TOWN” KONSERLERI KAPSAMINDA DUNYACA UNLU KEMAN VIRTUOZU DAVID GARRETT, TURKIYE'DEKI ILK KONSERINI VERMEK UZERE ISTANBUL'A GELDI. HALIC KONGRE MERKEZI’NDE HARIKALAR YARATAN GENC YETENEK, KONSER SONRASI HAYRANLARIYLA BULUSARAK IMZA DAGITTI. (ISTANBUL, DHA)

 Yapı Kredi’nin ana sponsorluğunda IEG Live ve Piu ’in düzenlediği “Good Music In Town” konserleri kapsamında dünyaca ünlü keman virtüözü David Garrett, Türkiye’deki ilk konserini vermek üzere İstanbul’a geldi. 

Haliç Kongre Merkezi’nde harikalar yaratan genç yetenek, konser sonrası hayranlarıyla buluşarak imza dağıttı. Günümüzün, yaşayan en önemli keman virtüözlerinden David Garrett, Yapı Kredi ana sponsorluğunda, IEG Live ve Piu Müzik işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez konser verdi. Haliç Kongre Merkezi’nde hayranlarıyla buluşan ünlü sanatçı, dünya çapında ses getiren özgün kemanıyla İstanbullu müzik severleri büyüledi. Kemanıyla yeniden hayat verdiği ezgilerle dinleyiciyi bambaşka bir dünyaya götüren Garrett, İstanbul sahnesinde seyircisine Johannes Brahms’ın “Thuner Sonate”, “Andante Tranquill” ve “Regenliedsonate” gibi klasiklerinin de yer aldığı doyumsuz bir keman resitali sundu. Konserde Garrett’e, piyanosuyla Julien Quentin eşlik etti. Konser sonrası ise, ilk kez bir araya geldiği hayranlarına imza verdi.  (DHA)

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...