Kedi köpek dostluğuna bir örnek de Bursa’nın Orhangazi İlçesi’nde, bir sokak kedisi ile sahipli köpek birbirlerinden ayrılmıyor.

BURSA'NIN ORHANGAZI ILCESINDE SOKAK KEDISI ILE BIR ESNAFIN ALTI AYLIK KOPEGI ARASINDAKI DOSTLUK GORENLERI SARSIRTIYOR, FOTO HASAN BOZBEY/ORHANGAZI(BURSA), ()DHA)
BURSA’NIN ORHANGAZI ILCESINDE SOKAK KEDISI ILE BIR ESNAFIN ALTI AYLIK KOPEGI ARASINDAKI DOSTLUK GORENLERI SARSIRTIYOR, FOTO HASAN BOZBEY/ORHANGAZI(BURSA), ()DHA)

Orhangazi’de esnaf Ömer Çavdar’ın Pamuk adını verdiği 6 aylık teriyer cinsi yavru köpek ile 3 yaşındaki sokak kedisi arasındaki kedi köpek dostluğu görenleri şaşırtıyor. Her anları birlikte geçen kedi ile köpek birbirlerinden ayrılmıyor. Kedinin diğer köpeklere hiç yanaşmadığını söyleyen Çavdar, “Pamuk’un babası kaybolmuştu. Uzun süre haber alınamadı. Yavrusu Pamuk biraz büyüyünce dışarıya saldım. İşyeri önünde Pamuk’un babası ile daha önce arkadaşlık kurduğu kediyi gördüm. İkisini yaklaştırınca iyi anlaştıklarını fak ettim. Şimdi günün büyük bir kısmını burada oynayarak geçiriyorlar. Ne Pamuk başka kedi ile oynuyor neden kedi başka bir köpek ile yakınlaşıyor.

Bu kedi köpek dostluğu bizleri de hayrete düşürdü. Şimdi biz alıştık ama buradan geçenler kedi ile köpeğin dostluğunu şaşkınlıkla izliyor” dedi.