Keçiören Belediyesi, vatandaşların doğal hayat ve yeşil alan özlemini gideren parklarda yaptığı yenileme çalışmaları ile takdir topluyor.

Çalışmalar kapsamında son olarak Bağlum Mahallesi’ndeki Abdulhakim Arvasi Parkı ile Şehit Kubilay Mahallesi’ndeki Şehit Polis Veysel Çirişlioğlu Parkı yenilendi.
Keçiören Belediye Başkanlığ’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, revizyon çalışmaları sonucunda yepyeni bir görüntüye kavuşan parklar bulundukları mahallelerin yeni cazibe merkezleri haline geldi. Şehit Polis Veysel Çirişlioğlu Parkı’na içinde fitness aletlerinin de yer aldığı 150 metrekarelik yürüyüş yolu yapıldı. Parkta ayrıca 155 metre karelik alana oyun seti yerleştirilerek süs havuzu yenilendi. Parkın peyzajı, mevsimlik çiçekler ekilerek ve ağaçlandırma çalışmaları yapılarak daha da güçlendirildi.Baştan sona yenilenen Abdulhakim Arvasi Parkı’na ise çini motifli süs havuzu yapılırken, bozulan sert zemini de baskı beton ile değiştirildi. 10 adet kamelya yerleştirilerek oturma alanları artırılan parkın etrafı ayrıca CNC dubalar ile çevrilerek görsel açıdan zengin bir görüntüye kavuşturuldu. Bitkisel peyzajı güçlendirilen parkın dört bir yanı rengarenk çiçeklerle donatıldı. Karanlık ve eskimeye yüz tutmuş parkların yenilenmesinden sonra ailelerini yanlarına alarak parklara gezmeye gelen vatandaşlar, yaz akşamlarını daha renkli hale getiren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkürlerini ilettiler.