Keçiören Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu’nun verdiği “Yurttan Ezgiler” konseri izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen konser vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Şef Mustafa Özcan yönetimindeki koro, Anadolu’nun farklı yörelerine ait birbirinden güzel eserlerini Keçiörenliler için seslendirdi. Koronun söylediği türkülerin yanı sıra, saz sanatçıları tarafından icra edilen taksimler de konsere renk katarak dinleyicilerden büyük alkış aldı.
Belediyeciliğin sadece yol, park, bahçe, temizlik ve diğer hizmetlerden ibaret olmadığını belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Belediyecilik aynı zamanda sanat ve kültürel hizmetlerin de yoğun olarak verildiği bir görev anlayışıdır. Keçiören Belediyesi hizmetlerin her alanında olduğu gibi sanat ve kültürde de önemli hizmetlere imza atmaktadır. Bir çok sanat dalında uzman eğiticiler nezaretinde eğitim veren konservatuarımız yetenekli insanlarımıza imkanlar sunmaktadır. Bugün icra edilen bu güzel konser de bunun en iyi örneğidir” dedi.