Bir süre şampiyonluk hesapları yaptıktan sonra ortalıktan çekilen ve umutlarını play-off beklentilerine bağlayan Keçiörengücü, bu umutlarını güçlendirmek için 3 puan amacıyla çıktığı maçta Nazilli Belediyespor’la golsüz berabere kalarak 2 puan yitirdi.

İki takımın da dağınık, kontrolsüz ve savruk bir oyun anlayışıyla sürdürdüğü maç, genel olarak karşılıklı ataklarla geçti. Ancak kalecileri pek fazla rahatsız edecek önemli pozisyonlar yaşanmadı.

Başkent ekibinde, orta alanla savunma arasındaki bağlantılar ve pas alışverişleri doğru dürüst gerçekleşemedi. Böyle olunca da hücum hattına çabuk ve zamanında top taşınamadı. Ele geçen bazı fırsatlarda da forvet oyuncularının beceriksizlikleri ön plandaydı.

Atakları olgunlaştırmadan ve organize olmadan tüketme yolunu tercih ettiler. Nazilli takımı ise maçın başlarında ve ilerleyen dakikalarda daha disiplinli ve kontrollü bir oyun düzeni içinde görüldü ama onlar da Keçiören’in isteksiz ve durgun oyununa ayak uydurunca oyunda heyecan kayboldu.

Konuk takım 10 kişi kaldıktan sonra tamamen 1 puana odaklandı ve istediğini de aldı. Karşılaşma 0-0 sona erdi.

STAT: Keçiören Aktepe Stadı
HAKEMLER: Burak Taşkınsoy (*), Armağan Çekinmez (**), Şenol Bektaş (*)
KEÇİÖRENGÜCÜ: Egemen (**), Hüseyin Güngör (*) [Mehmet Kuruoğlu (*), dk 74], Kerem (**), Bora (*), Yasin (**), Mehmet Besler (**),Hüseyin Kar (**) [Burak (*), dk 69], Umut (**), Uğur (*), Timur (*) [Ahmet (*), dk 69], Yıldıray (*)

NAZİLLİ BELEDİYESPOR: Metin (**), Ayhan (**), Sabri (*), Yüksel (**), Berkay (*), Gürhan (**) [Semih (*), dk 73], Zafer (*), Hakan (*), Mert Çakar (*), Abdülkadir (**) [Gökhan (?), dk 90], Furkan (*) [Mert Çapar (*), dk 70]
SARI KARTLAR: Uğur, Mehmet Kuruoğlu (Keçiörengücü); Zafer, Hakan, Semih (Nazilli Belediyespor)
KIRMIZI KART: Hakan (dk 87, ikinci sarıdan) Nazilli Belediyespor