Başbakan Yıldırım, Keçiören-Atatürk Kültür Merkezi metrosunun test sürüşü için gittiği Keçiören’de konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, Keçiören metrosunu, Kızılay-Çayyolu metrosunu ve Sincan-Batıkent metro inşaatını başlattığını anımsatarak, “Bir belediye için bunlar büyük işler, büyük paralar. Bir miktar yaptı, sonra işi üzerimize yıktı. Ben o zaman bakandım.

kecioren-metrosu-acilis-11O zaman Cumhurbaşkanımız dedi ki, ‘Artık bu metroları bir an önce bitirelim, Ankara’yı, Ankaralıları rahatlatalım.’ Ne yaptık, önce Kızılay-Çayyolu, Sincan-Batıkent’i açtık. Şimdi Keçiören-Atatürk Kültür Merkezi metrosunu bir iki ay içerisinde, sene sonu, Bakan diyor ki sağlam yapalım, sene sonu mahcup olamayalım, ne dedik Keçiören metrosu bu yılsonunda bitecek. Yıldırım sözü” ifadelerini kullandı.

“GENÇLER BAŞKA SLOGAN BULSUN, KEÇİÖREN METROSU BİTİYOR”

Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti:“Gazetede bir haber gördüm, diyor ki ‘Sevgilim aşkımız hiç bitmesin, sürsün, Keçiören metrosu gibi olsun.’ Şimdi bu gençler üzülmesinler, başka slogan bulsun, Keçiören metrosu bitiyor ama onların aşkları hiç bitmesin.

METRO ÇUBUK’A UZATILIYOR, KIZILAY’A 3,5 KİLOMETRE EKLENİYOR

Ama bitmiyor, buradan 27 kilometre Çubuk’a kadar da metroyu uzatıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.  Atatürk Kültür Merkezi’nden Kızılay Meydanı’na kadar 3.5 kilometre uzatma yapıyoruz. Başkanın kısa günün ticareti, bugün kopardı. Hayırlı olsun.
Bütün bu Keçiören metrosu bittiği zaman Ankara’da raylı sistem 64 kilometreye ulaşacak. 60’a yakın durak var. Keçiören’den Ankara’nın merkezine gitmek çile olmaktan çıkacak. Keyifle, 16 dakikada Ankara’nın merkezindesiniz. Trafik yok. Eziyet yok, keyif var.  Yolculuk keyfe dönüşecek. Ankaralılara da bu yakışır. Sizler değil misiniz 15 Temmuz’da hainlere karşı bu ülkeyi savunan? Size hizmetlerin en güzeli yakışır, hayırlı uğurlu olsun.”
AK Parti’nin 15 yılını doldurduğunu ifade eden Yıldırım, 15 yıla sayılamayacak kadar büyük hizmetleri sığdıran, Türkiye’ye çağ atlatan bir iktidardan söz edildiğini belirterek, “Çünkü bu iktidarın başında liderimiz, Türkiye sevdalısı Recep Tayyip Erdoğan var. Onun ortaya koyduğu dirayet, vizyon ve onun ekibi olarak bizler ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Burası muazzam bir park haline geliyor. Buradaki dere ıslah ediliyor. DSİ, Büyükşehir, Keçiören belediyemiz el ele vermişler, burayı Keçiören’in en güzel mekanı haline getiriyorlar. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“15 Temmuz’da FETÖ hain örgütünün dersini verdiniz. Bu millet sahip çıktıkça hiçbir şer odağı, hiçbir terör örgütü bu topraklarda barınamayacaklardır. Bir yandan bölücülerle, FETÖ’cülerle ve ülkemizi rahatsız DAEŞ gibi, PYD gibi, YPG gibi şer odaklarıyla amansız mücadele verirken, aynı zamanda da milletimizin özlem çektiği hizmetleri birer birer tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye dünyada yaprak kımıldamazken, küresel kriz tüm hızıyla devam ederken dünyanın dördüncü büyük köprüsünü, Osman Gazi Köprüsü’nü açtık. Türkiye’ye yakışan da budur. 25 katrilyonluk projeyi yaptık. Bursa-İstanbul 45 dakika. Onlar konuşur, AK Parti yapar, vesselam. Yetmedi, daha geçen gün büyük zafer 26 Ağustos, Sultan Alparslan’ın Anadolu topraklarına ayak bastığı günün yıldönümünde Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de hizmete soktuk.