Bölgesel Amatör Lig (BAL) ‘Play Out’ maçında; 6. Grup’ta Y. Altındağ’ın altında ligi 6. sırada tamamlayan Kazan Belediyespor, Süper Amatör Lig şampiyonu Sincan Belediyespor’u zor da olsa, uzatmalar sonunda 4-3 yenerek BAL’daki yerini korudu.

Baştan sona kadar büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada, zaman zaman yükselen tempoya rağmen 73. dakikaya kadar takımlar birbirlerine üstünlük sağlayamadılar. Bu dakikadan sonra hız kazanan maçta goller arka arkaya gelmeye başladı. Her iki ekibinde savunmalarındaki bireysel hatalar, maçın sonucunu belirledi. Normal süresi 2-2 sona eren karşılaşmanın uzatma dakikalarında da goller peş peşe sıralandı. Kazan Belediyespor, Emrah’ın golüne, Mehmet Ali ve Fatih’le karşılık vererek müsabakayı 4-3 kazandı ve önümüzdeki sezon yine BAL’da mücadele etme hakkını elde etti.
SAHA: Etimesgut Belediyesi Atatürk Stadyumu
HAKEMLER: Turgut Doman (***), Barış Önal (***), Nurettin Taşkesen (***)
KAZAN BELEDİYESPOR: Yiğit (**)-Nuri (***), Ali (**), İbrahim (**), Doğukan (*) [Mehmet Ali (**), dk 73], Mustafa Çakır (*) [Mustafa Erdal (**), dk 66], Eray (*), Muhammet (*) [Murat (*) dk 56], Fatih (**), Yunus (***), Celalettin (**)
SİNCAN BELEDİYESPOR: Tahir (**)-Mustafa Özata (**) [Ömer (?), dk 112], Serhat (**), Taner (**), Uğur (**), Melih (**), Emre (*), Mustafa Dağdeviren (**), Müslüm (*) [Emrah (**), dk 88], İsmail (*) [Melih (*), dk 105], Haydar (*)
SARI KARTLAR: Celalettin, Fatih, Ali (Kazan Belediyespor); Uğur. Melih, Emrah (Sincan Belediyespor)
KIRMIZI KART: Haydar (dk 93) Sincan Belediyespor
GOLLER: Yunus (dk 73), Celalettin (dk 90+1), Mehmet Ali (105+1), Fatih (dk 107) Kazan Belediyespor Serhat (dk 76), Mustafa Dağdeviren (dk 90), Emrah (dk 104)