Kazandığı 15 bin TL'yi şehit ailesine bağışladı
BODRUM'DA YASAYAN EVLI, IKI COCUK BABASI, 16 YILLIK AVUKAT CELIL IYIDOGAN (41) TELEVIZYONDA YAYINLANAN 'KIM MILYONER OLMAK ISTER?' YARISMASINDA KAZANDIGI 15 BIN TL'YI, SUR'DA SEHIT DUSEN ABDULSELAM OZATA'NIN AILESINE BAGISLAYARAK BUYUK BIR DUYARLILIK ORNEGI GOSTERDI. (FOTO: BODRUM, DHA)

BODRUM’da avukat, 41 yaşındaki Celil İyidoğan bir televizyon programında kazandığı 15 bin TL’yi, Diyarbakır Sur’daki operasyonlarda şehit düşen Abdülselam Özata’nın ailesine bağışladı.

Bodrum’da oturan, evli ve iki çocuk babası, 16 yıllık Avukat Celil İyidoğan, televizyonda yayınlanan ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışmasında kazandığı 15 bin TL’yi, Sur’da şehit düşen Teğmen Abdülselam Özata’nın ailesine bağışladı. İyidoğan şehit olan teğmenin hayat hikayesinden çok etkilendiğini belirterek “Bir yandan vatan toprağı için kendini merminin önüne at, bir yandan 9 kardeşini okutmaya çalış. Bunu öğrendiğimde dakikalarca kendime gelemedim. ‘Bizler ne yapıyoruz, ne yapmalıyız?’ diye düşündüm ve yarışmadan önce ne kadar kazanırsam kazanayım ödülü teğmenin ailesine göndermeye karar verdim. Beni de 10’uncu evlatları olarak görmelerini istiyorum. Bir ihtiyaçları olduğunda bana ulaşsınlar, elimden ne gelirse yaparım” dedi.