Bölgesel Amatör Ligi’nde Ankara’yı temsil eden 4 takımdan birisi olan (BAL) Kazan Belediyesi futbol takımı ilk yarının son maçı için Kırıkkale ile karşı karşıya geliyor.

Liderliği direk ilgilendiren zorlu karşılaşmada Kazan Spor’un en büyük kozu kendi seyircisi olacak. Kırıkkale Spor’u ağırlayacak olan Kazan Spor ile lider Yozgat Spor arasında 3 puan fark bulunuyor. Kazan Belediye Spor’un bir üstünde 2’inci sırada yer alan Kırıkkale Spor ise 26 puanda. 24 Puanda ilk yarının son maçına çıkmaya hazırlanan Kazan Belediye Spor futbolcuları kar, soğuk demeden antrenmanlarına aralıksız devam ediyor. Sezon başında spor otoriteleri tarafından ligde çok şans tanınmayan ancak başarılı çıkışıyla sezonda tek mağlubiyeti bulunan Kazan Belediye Spor, spor otoritelerinin tahminlerini de boşa çıkardı. Başkanı Lokman Ertürk antrenmanda olan futbolculara sürpriz yaptı. İlk yarının son maçı olan Kırıkkale Spor maçı öncesi Ertürk futbolcuların antrenmanına katıldı.
Kazan Spor seyircisine çağrıda bulunan Kazan Kaymakamı Murat Duru “Spor bizim için, Kazan için çok önemli. Yıldızı parlayan ilçemizde sporunda yükselmesi, gelişmesi için kader maçı olarak değerlendirilen Kırıkkale maçına taraftar desteği istiyoruz. Allah’ın izniyle o maçta olacağız ve Kazanlıları da o maçta görmek istiyoruz”dedi.
Kırıkkale maçı öncesi futbolcularla antrenmanda bir araya gelen Belediye Başkanı Lokman Ertürk’te seyirci avantalına dikkat çekti. Ertürk “bu maçı aldığımız takdirde 3’üncü lige çıkma şansımız daha da artacak. Liderlik yarışından kopmamış olacağız. Grubun zorlu maçlarından birine çıkıyoruz ancak futbolcularımız kendi seyircisi önünde maça çıkacağı için avantajlıyız”dedi.