Başkent Ankara’nın en işlek caddelerinde yer yer görülen çukurlar sürücülere ve yayalara zor anlar yaşatıyor

Kazalara adeta davetiye çıkaran Yenimahalle Demetevler Özevler Mahallesi 947. Sokağın girişinde bulunan çukurlar mahalle halkını sıkıntıya sokuyor .Ana cadde üzerinde oluşan çukurun bir haftaya yakın bir zamandır bu şekilde kaldığını söyleyen mahalle sakinleri çeşitli defalar yaptıkları uyarılara karşın yetkililerin duyarsız kaldığını belittiler.

Yaklaşık 6-7 metre derinliğindeki çukur büyük tehlike saçarken etrafı basit duba ve şeritle çevrilerek önlem alınmaya çalışılmış. Yolun ortasında açılan çukurun yüz metre kadar gerisinde bir ilkokulun bulunması tam karşısında çocukların oyun parkının bulunması da tehlikenin ne denli büyük boyutta olduğunu gösteriyor..
Alınan önlemlerin çok yetersiz olduğuna dikkat çeken mahalle sakinleri “İşe gidiş –geliş saatlerinde büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Bölgede okul ve hastanenin olması korkularımızı daha da artırıyor. Çocuklarımızı okula korkarak gönderiyoruz. Yetkililere bir daha sesleniyoruz. Lütfen sesimizi duyun. Olası bir faciaya neden olmadan lütfen çukuru kapatın biz de rahat bir nefes alalım” dediler.
Ayrıca mahalle sakinleri sokağın dar olması nedeniyle belediye otobüs şoförlerin özellikle dönüşlerde büyük tehlikeler atlattığını trafik sıkışıklığına sebep olduğunu anlattılar.

Rögar kapaklarının ve mazgalların hurdacılar ve evsizler tarafından çalınıp satılmasına da tepki gösteren mahalle sakinleri bu soruna köklü çözüm bulunmasını istediler.