2017 den bahsediyorum tabii ki… Herkesin dilinde ” şu 2016 bir bitse de kurtulsak” sözleri vardı… Niye bu sözler ediliyordu? Çünkü 2016 yılında Türkiye çok zor günler geçirmişti, ne çok şehit vermişti ülke, lanet olsun bu yıl gitsin 2017 gelsin artık” deniyordu…

Geldi işte 2017!
Hem de öyle hızlı geldi ki, adeta ölümle girdik yıla! Atalarımızın atılacak hiç bir sözü yok diyorum ya hep, işte, gelen gideni aratır dedikleri bu olsa gerek!
2017, 2016’yı aratır gibi çok daha hızlı tanıştırdı bizi ölümle.

Tabi bunun uğurla veya uğursuzlukla ilgisi olduğunu düşünmek ne kadar doğruysa, 2017’de 2016’dan geri kalmaz, hatta aratmasın yeter!
Bir hafta önce yazmıştım Noel, yılbaşı kutlaması değildir diye!
İnsanların cahilliğinden geliyor, başımıza ne geliyorsa! Bıkmadan söyleyeceğim Noel, Hristiyanların peygamberlerinin doğum günü kabul ettikleri 24 Aralık gününe denir! Peki, biz bu günü mü kutluyoruz, hayır!

Biz Hırıstiyan, Müslüman, Budist, dinli-dinsiz kimseyle bağlantısı olmayan ama dünyanın kullandığı miladi takvimin bitişini ve yeni yıla girişi, yani 31 Aralık / 1 Ocak gününü kutluyoruz, bunu anlamak o kadar zor mu?
Eğer hicri takvimi kullansaydık ve o takviminde bitiş ve başlangıç gününde bir kutlama yapmak isteyenler olsaydı ona da ses çıkartılmayacaktı…
Bu kadar basit bir şeyi algılamayan kafalar misali…

Burada camiye giden çocuklar söylüyor, hoca demiş ki, “kutlamanızı yeni yıla girdikten 1 saat sonra yaparsanız günah olmaz”
Ne diyebilirim ki, lafın bittiği yerdeyiz… Saldırıyı öğrenir öğrenmez eyvah dedim delinin teki kâfirleri öldürdüğünü söylemesin…
Yanılmamışım sanırım, DEAŞ denildiğine göre…
Ama yine yanlış yerdeler!

Bakın ölen 25 yabancının sadece bir tanesi Rusya’dan geri kalanın 7 si Suudi Arabistanlı, Katarlı, Libyalı, Suriyeli vs.
Şimdi buradan ne anlıyoruz? Koyu Müslüman ülkelerin vatandaşları yılbaşında Reina’da eğlenirken öldü!
Herkes insan ve her şey günah değil!

Tam turizm kendini toparlamaya çalışırken ki 100 Euro’luk bir artış olmuştu haftalık turlarda, bu olayla birlikte, geceden beri bakıyorum Türkiye turları dibe vurdu 130 140 Euro’ya kadar düştü.
Bu fiyatlara bir haftalık tur satmaya çalışıyor benim turizmcim, uçak bileti bile bu kadar ucuz değil!
Sebep olan herkes sorumlu ve sorumlular hesap vermedikçe hiçbir şey düzelmeyecek!
Ve ben nefesim tükeninceye kadar Türkiye’yi anlatmaktan insanları Türkiye’ye gitmek için ikna etmeye çalışacağım.