Kayaşspor, aldığı 3 yenilginin ardından elde ettiği seri galibiyetlerle puanını 19’a çıkarmasıyla ikinciliği garantiledi2 Amatör küme 5 grupta mücadele veren Kayaşspor, Lig’in bitimine 3 hafta kala 2. Lig’den 1’ inci Lig’e çıkmayı garantiledi.

Sezona büyük umutlarla hazırlanan ancak başlangıçta tanıştığı yenilgilerle umduğunu bulamayan Kayaş spor, üst üste elde ettiği galibiyetlerle ikincilik şansını da yükseltti.

Başlangıçta Lig’in tabanına demir atan ancak daha sonra kendisini toparlayarak puanını 19’a çıkaran Lacivert- Beyazlılar, fırtına gibi eserek Ümitköy sporu 5-1 yenmesiyle Lig’den çıkma umudunu da bir hayli yükselti.

19 Mayıs 1 no-lu sentetik çim sahada yapılan önemli maçta Ümit köy spora farka atan Kayaş spor, 07 dk. Göktuğ’ un attığı golle 1-0 öne geçse de karşılaşmanın 37 dk. Ümit köy spor oyuncularından Ali Özcan’ın attığı golle (penaltıdan) ilk yarı 1-1 eşitlikle kapandı.

İkinci yarıya daha atak başlayan Lacivert-Beyazlılar, Rüzgâr Orak dk. 48, Mikail 64, Emre 86 ve 90 dk. Serkan’ın attığı gollerle karşılaşmadan 5-1 üstünlükle ayrıldı.

Elde ettiği bu galibiyetle puanını 19’a çıkaran ve ikinciliğe yükselen Kayaş spor sahada şu 11’ile yer aldı: Ahmet, Kürşat, Yunus Emre, Yasin, Alper, Göktuğ, İsmail, Rüzgâr, Hacı Emrah ve Mikail.
Antrenör: Kemal Kaçar