CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıya ilişkin, “Kendilerine daha önce de başka bir kumpas yapılmıştır, bu takıma karşı, takımın yöneticilerine karşı şimdi tam da seçim öncesinde Fenerbahçe Kulübüne karşı bir takımın bütün oyuncularına karşı bir katliam girişimi yapılmıştır. Bir tesadüfü atış olamaz” dedi.
Tanrıkulu, partisine mensup Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Manisa Milletvekili Özgür Özel ile birlikte TBMM’de basın toplantısı yaptı. Basın toplantısına Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Bulut da katıldı.
Basın mensuplarının Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıya ilişkin sorusunu yanıtlayan Tanrıkulu, şöyle dedi:
“Fenerbahçe Türkiye’nin en büyük kulüplerinden bir tanesidir. Milyonlarca taraftarı vardır. Kendilerine daha önce de başka bir kumpas yapılmıştır, bu takıma karşı, takımın yöneticilerine karşı şimdi tam da seçim öncesinde Fenerbahçe Kulübüne karşı bir takımın bütün oyuncularına karşı bir katliam girişimi yapılmıştır. Bunlar 120 kilometre hızla giden bir araca bir viyadüğün üzerinde hareket halindeyken o şekilde bir tesadüfü atış olamaz herhalde. Dolayısıyla bu tür tuzaklara karşı çıkmalıyız ve açığa çıkarmalıyız. Adalet ve Kalkınma Partisinin bundan başka 7 Haziran’a kadar  beslenebileceği herhangi bir ortam kalmamıştır.”