Çankaya Belediyesi, Ankaralı kadınları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde hep birlikte Yüksel Caddesi’nde olmaya çağırıyor.

“Özgecan Aslan”, “Ayşe Paşalı”, “Münevver Karabulut”, “Pippa Bacca” isimlerinin okunarak yoklama yapılmasıyla başlayacak etkinlikte, kadınlar hep birlikte “Burada” diyerek, kadın cinayetlerini bir kez daha protesto edecek. Açılış konuşmasını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner’in yapacağı etkinlik, 6 Mart Cuma, 12.00’de başlayacak.
Çankaya Belediyesi Eşli Danslar Spor Kulübü’nün dans gösterisinin yanı sıra, Tiyatro Algı’nın “Renkler ve Virtüöz Kadınlar” başlıklı pantomim gösterisi ve şiir dinletisinin gerçekleşeceği etkinlikte bir de serbest kürsü kurulacak. Kürsüde, Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezleri’nde okuma yazma eğitimi alan kadınların, “Okuyamayan Kadının Bakışı” başlıklı konuşmalar yapmasının yanı sıra dileyen kadınlar da söz alabilecek. Kaos Müzik Grubu’nun ve Grup Alegria’nın mini konser vereceği, Hoy-Tur’un gösteri yapacağı etkinlikte, Ankara Sinema Akademisi’nin ve Çankaya Belediyesi’nin ortak çalışması olan “Şiddet Mağdurları” sergisi de gün boyu Yüksel Caddesi’nde görülebilecek. 17.00’ye kadar sürecek etkinlik, gitar dinletisiyle sona erecek.

FACEBOOK YORUMLARI