Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında konser veren ünlü caz müzik sanatçısı Karrin Allyson, Mersinli müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Cazın duayeni olarak anılan Amerikalı sanatçı, kendi adını verdiği ‘Karrin Allyson Jazz Quartet’ ile Kültür Merkezi’nde sahne aldı. ‘A Felicidade’, ‘Nothing but the Blues’, ‘Happy Talk’ ve ‘I Have Dreamed’ gibi en sevilen şarkılarını seslendiren Allyson, performansı ile göz doldurdu. Çıkardığı caz albümleriyle 6 kez Grammy ödülüne aday gösterilen Amerikalı caz vokalistine, basta Ed Howard, davulda Mark Walker ve gitarda ise Brain T. Seeger eşlik etti. Vokal ve piyano performansı ile büyülü bir gece yaşatan Allyson, dansı ile de izleyicilerden tam not aldı.

MERSIN'DE SAHNE ALAN UNLU CAZ VOKAL KARRIN ALLYSON, MERSINLILERE UNUTULMAZ BIR GECE YASATTI. ALLYSON'UN PIYANO PERFORMANSI BUYULEDI FOTO: IBRAHIM MASE/ MERSIN, (DHA)
MERSIN’DE SAHNE ALAN UNLU CAZ VOKAL KARRIN ALLYSON, MERSINLILERE UNUTULMAZ BIR GECE YASATTI. ALLYSON’UN PIYANO PERFORMANSI BUYULEDI
FOTO: IBRAHIM MASE/ MERSIN, (DHA)

Caz eleştirmenlerinin adını Ella Fitzgerald gibi efsane isimler arasında andığı Allyson, sempatik tavırları ile izleyenlerin gönlünü kazandı. Şarkı aralarında seyircilerle İngilizce olarak konuşan Allyson, yaklaşık 2 saatlik konserinin ardından alkışlar arasında sahneden ayrıldı.