Ankara’da yoğun kar yağışı sürerken, Keçiören Belediyesi’ne bağlı karla mücadele ekiplerinin yaptığı çalışmalar sayesinde ilçede sıkıntı yaşamayan vatandaşlar belediyeye tam not verdi.

Yolların ulaşıma açık olması için yoğun çaba sarf eden Keçiören Belediyesi, Başkent’i esir alan etkili kar yağışına hazırlıksız yakalanmadı.

Aylar öncesinden bütün çalışmalarını tamamlayarak kar yağışını bekleyen ekipler karla mücadeleyi dört koldan başlattı. Ankara’da etkisini artıran ve soğuk hava dolayısıyla yollarda buzlanmaya neden olan kar yağışının ardından Keçiören Belediyesi ekipleri ilçe genelinde tuzlama çalışması da yaptı. Ekipler gece gündüz aralıksız olarak çalışarak Keçiören’in cadde ve sokaklarında biriken karları temizledi, buzlanmayı önlemek amacıyla yollara ve kaldırımlara tuz attı. 6 greyder, 5 kamyon, 13 çift kabin Pick-Up , 10 tuzlamalı küreme kamyonu , 5 JCB küreme, 3 loder, 4 binek araç ve 126 personelle 24 saat aralıksız karla mücadele eden ekipler, kar yağışının başladığı andan itibaren kar temizleme ve tuzlama çalışması yaparak tam not aldılar.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak,

“Aralıksız olarak sürdürülen çalışmalarla Keçiören’in 51 mahallesinde cadde ve sokakları trafiğe açık hale getirdik. Yağan kar yağışına hızlı müdahale ederek, vatandaşlarımızın evlerine ve işlerine güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz. Vatandaşlarımız kar ve buzlanmaya karşı bize 7 gün 24 saat 378 77 17 – 378 77 18 no’lu telefonlardan ulaşabilirler.”

dedi.