Hacettepe Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, amaçlarının Türk futboluna ve özellikle Gençlerbirliği’ne yıldız oyuncular kazandırmak olduğunu belirtti.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta, uzun süre üst sıralardan kopan ve son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla yeniden zirve yarışına ortak olan Hacettepe, Nazillispor galibiyetiyle üst üste 4. maçını kazanarak, averajla lider durumdaki Ümraniyespor ve 2. İstanbulspor’la arasındaki puan farkını 4’e indirdi ve 3. sıraya yükseldi.
Hacettepe Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, amaçlarının Türk futboluna ve özellikle Gençlerbirliği’ne yıldız oyuncular kazandırmak olduğunu belirterek, “Bizi, aldığımız sonuçların yanı sıra takımımızdaki arkadaşlık ve kardeşlik birlikteliğinin üst seviyede olması mutlu ediyor. Genç oyuncularımızla, teknik ekibimizle, yönetimimizle, başkanımızla ve az sayıda da olsa taraftarlarımızla kenetlenmiş durumdayız. Böyle bir takım kurduğum için hem kendi adıma hem de yönetimimiz adına büyük bir onur ve gurur duyuyorum. Oyuncularımızın hepsi özverili ve mangal gibi yürekleri var. Bu çocuklar tekmeye kafa uzatıyor. Giydikleri formanın tam anlamıyla hakkını veriyor ve her gün daha fazla çalışıyor. İlk 11’de başlayan, sonradan giren ve kenarda oturan hiç fark etmiyor. Hepsi başarıya odaklanmış. Hedefimiz, kısa vadede bu iyi oyunumuzu sürdürmek ve gidebildiğimiz yere kadar gitmek. En büyük amacımız, Türk futboluna ve özellikle Gençlerbirliği’ne yıldız oyuncular kazandırmak. Bu potansiyelin takımımız da fazlasıyla mevcut olduğunu görüyorum. Çok sayıda oyuncumuz, ilerleyen yıllar içerisinde daha üst seviyelere yükselecek. Çünkü bunu başarmak için sahada her şeyi özveriyle yapıyorlar. Benim onlara olan güvenim sonsuz. Herkes de güvenirse, Türk futbolunun geleceği çok daha ilerilere gider” şeklinde konuştu.