MERSİN’de ‘Gönüllü Palyaçolar Mersin’ adlı grup, kanser hastası çocukların tedavi gördüğü Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Onkoloji Servisi’nin duvarlarını boyayarak çocukların dünyasını renklendirdi.

Çocukların isteğiyle Küçük Prens, Örümcek Adam, Şirinler ve Pinokyo gibi masal kahramanlarını duvarlara çizen gönüllüler, amansız hastalıkla mücadele eden çocuklar tarafından ilgiyle izlendi. Hastaneye ilk girdikleri zaman duvarların çok boş olduğunu gördüklerini belirten ‘Gönüllü Palyaçolar Mersin’ kurucusu Seda Arkadaş, çocukların bu durumdan sıkılacağını düşündükleri için böyle bir proje geliştirdiklerini söyledi.

MERSIN GONULLU PALYACOLAR EKIBI, KANSER HASTASI COCUKLARIN TEDAVI GORDUGU SERVISI KORIDOR DUVARLARINI BOYAYARAK COCUKLARIN HAYATINA RENK KATTI. HASTA COCUKLAR CALISMALARI MERAKLI GOZLERLE IZLEDI FOTO: IBRAHIM MASE/ MERSIN, (DHA)
MERSIN GONULLU PALYACOLAR EKIBI, KANSER HASTASI COCUKLARIN TEDAVI GORDUGU SERVISI KORIDOR DUVARLARINI BOYAYARAK COCUKLARIN HAYATINA RENK KATTI. HASTA COCUKLAR CALISMALARI MERAKLI GOZLERLE IZLEDI
FOTO: IBRAHIM MASE/ MERSIN, (DHA)

Gerekli boya ve fırçaları temin ettikten sonra duvarları boyamaya ve çizim yapmaya başladıklarını belirten Arkadaş şöyle dedi:

“Küçük Prens, Pinokyo, Örümcek Adam gibi çizgi kahramanlar çizdik duvara. Amacımız çocuklara hastaneyi daha eğlenceli halde göstermek. Çocukları hastanedeki bu beyaz havadan çıkarıp renkli bir dünyaya geçiş yapmalarını sağlamaktı. Hastane onlar için sadece iğne yapılan ve tedavi gördükleri bir yer. Biz burayı biraz daha eğlenceli, hastaneyi kabullenilebilir bir yer haline getirmeye çalışıyoruz. Buradaki herkes gönüllü. Kimse bir bedel karşılığında çizim ya da boyama yapmıyor.”