Kandil harekâtlarıyla yüzlercesi etkisiz hale getirilen bölücü teröristler intikamlarını sivil halka saldırarak alıyor. Tunceli’de biri kadın toplam altı Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist Hozat karayolunun Tunceli / Merkez Çiçekli Köyü Kurutlu Mahallesi bölgesinde, bir sivil minibüsü durdurdu ve araçta bulunan 150 karton sigarayı gasp etti.TSK’nın internet sitesinde verilen bilgiye göre 10 Ağustos’ta teröristler ülke genelinde şu suçları işledi:
Bingöl İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca alınan bir duyum üzerine, Bingöl  Merkez Ilıcılar Beldesi, Yukarı Elmalı Köyü Köçek Köprüsü mevkiinde, Güvenlik Güçleri ile köye sızmaya çalışan bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist arasında çıkan silahlı çatışma sonucunda; bir terörist yaralı, bir terörist ise sağ olarak silahları ile birlikte ele geçirildi.
Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Diyarbakır / Kulp ilçesi Ağaçkorur Köyü bölgesinde, operasyon icra eden Jandarma unsurlarına, uzun namlulu silahlar ile silahlı saldırıda bulunuldu. Arazideki unurlar tarafından anında karşılık verilmesi üzerine terörist ateşi sustu. Olayda güvenlik güçlerinden herhangi bir zayiat olmadı.
Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristler tarafından, Hakkâri İl Jandarma Komutanlığınca görevlendirilen mayın / el yapımı patlayıcı araması yapan unsurdaki Zırhlı aracın, Hakkâri-Çukurca karayolunun Ağaçdibi Köyü mevkiinden geçişi sırasında iki adet el yapımı patlayıcı patlatıldı. Olayı müteakip, bir Polis Özel Harekât Timi ile unsurlar takviye edildi. Söz konusu unsurlara, saat 08.15 sıralarında, Keçili Deresi Mevkiinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce tekrar silahlı saldırıda bulunuldu, güvenlik birimleri tarafından anında karşılık verilmesi üzerine terörist ateşleri kesildi. Olay sonucu güvenlik güçleri açısından herhangi bir zayiat meydana gelmedi.
Bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist tarafından, Hakkâri / Merkez Ağaçdibi Köyü bölgesinde bulunan bir verici istasyonu el bombası ve roketatarlar ile kullanılamaz hale getirildi.
Bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist tarafından, Hakkâri / Yüksekova İlçesi Gürkavak Köyü bölgesinde bulunan Gürkavak Köprüsü mayın / el yapımı patlayıcı patlatılmak suretiyle tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi. Patlama sonucunda, Kamışlı-Dağlıca yolu ulaşıma kapandı.
Bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist tarafından, Diyarbakır / Lice İlçe Jandarma Komutanlığına ve Lice 1’inci Jandarma Komando Alay Komutanlığına, eş zamanlı olarak roket ve uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunuldu. Birliklerdeki görevli unsurlar tarafından anında karşılık verilmesi üzerine terörist ateşleri sustu. Olayda güvenlik güçlerinin herhangi bir zayiatı olmadı.
Bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist tarafından, Tunceli / Merkez Yeni Sütlüce Jandarma Karakol Komutanlığına, uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunuldu. Personel tarafından anında karşılık verilmesi üzerine terörist ateşi sustu, olayda güvenlik güçlerinin bir zayiatı olmadı.
Bir grup Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist tarafından, Mardin / Dargeçit İlçesi Kısmetli Mahallesi bölgesinde bulunan çevre yolu üzerinde, yapımı devam eden Ilısu Barajı inşaatına, bir Jandarma İç Güvenlik Timi refakatinde beton taşıyan beş araçtan oluşan konvoya, boş olarak Dargeçit ilçesi istikametine dönüşleri esnasında kısa süreli silahlı saldırıda bulunuldu.