Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu kurum ve kuruluşlarında memur kadrosunda 2 bin 413 adet aşçı istihdam edildiğini, aile yardımı hariç aylık net bin 936,44 TL maaş ödendiğini bildirdi.
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık’ın soru önergesini yanıtlayan Çalışma Bakanı, aşçı kadrosunda görev yapmakta olan memurlara, aile yardımı hariç Ocak 2015 itibarıyla aylık net bin 936,44 TL maaş ödendiğini söyledi.
Kamu kurum ve kuruluşlarında memur kadrosunda toplam 2 bin 413 adet aşçı istihdam edildiğini belirten Çalışma Bakanı, Devlet Personel Başkanlığı kayıtlarında yapılan inceleme sonucunda, ilgililerin eğitim durumlarına ilişkin herhangi bir bilginin bulunamadığını kaydetti. Çalışma Bakanı, aşçı unvanlı kadroların yardımcı hizmetler sınıfından teknik hizmetler sınıfına geçirilmesi ve ilgili meslek lisesi ve yükseköğrenimini bitirenler ile usta öğretici belgesine sahip olanların “usta aşçı ve aşçı başı” unvanları ile teknik hizmetler sınıfına alınmaları hususunda bakanlığınca yapılan herhangi bir çalışmanın bulunmadığını bildirdi.

FACEBOOK YORUMLARI