Keçiören Belediyesi ve Lokman Hekim Hastaneleri birlikte Sağlık Haftası nedeniyle “kalp sağlığı”nı korumak için harekete geçti. Atatürk Bahçesinde” Sağlıklı Kalpler Yürüyüşü” adıyla düzenlenen etkinlikte sağlıklı bir kalp için sporun ve egzersizin önemine dikkat çekildi. 

Yürüyüşe Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak, Lokman Hekim Hastaneleri Etlik Başhekimi Necmettin Din, AK Parti Keçiören İlçe Başkanı Zafer Çoktan, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Atatürk Bahçesindeki Yürüyüş Yolunda ellerinde kırmızı kalp şeklinde balonlarla 15 dakika yürüyerek sağlığın ilk şartının spor olduğuna dikkat çeken herkes, temiz havanın da tadını çıkardı. Yürüyüşün ardından “günde en az 30 dakika yürüyün” mesajı veren Lokman Hekim Hastaneleri Etlik Başhekimi Necmettin Din, “sporu hayatınıza sokmak için bir yerden başlayın” tavsiyesinde bulundu.
“SAĞLIĞIN KIYMETİNİ BİLİN”
Daha sonra kürsüye çıkan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ” Sağlıklı yaşam için dengeli beslenme ve düzenli yürüyüş insan sağlığı için çok önemli… Aslında Keçiörenli’ler de yürümeyi seviyorlar bizden zaman zaman yürüyüş yolları yapmamızı talep ediyorlar. Bizler de bu taleplere cevap veriyoruz.” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü; “İnsanlar para kazanma uğruna sağlıklarını hiçe sayıyorlar sonra kaybettikleri sağlıklarına yeniden kavuşmak için paralar harcıyorlar. Sağlığın kıymetini sağlıklıyken bilmek gerekir. Düzenli ve ritmik yürüyüş en ucuz maliyetli spordur.”
Başkan Ak tüm parklara yürüyüş parkuru yaptıklarını ve spor aletleriyle donattıklarını belirterek böylece insanları yürümeye teşvik ettiklerini söyledi. Başkan Ak sözlerine şöyle devam etti; “Şu an bulunduğumuz parkur 5 km’lik bir parkur… Gümüşdere Ihlamur Vadisi de bu etabın içine alıyoruz, böylece daha manzaralı ve geniş bir parkurumuz olacak. İnşallah düzenli yürüyerek hem kalp sağlığını korur hem de sporu bir alışkanlık haline getirirsiniz. Etkinliği düzenleyen Lokman Hekim Hastanelerine de çok teşekkür ediyoruz, bu tarz etkinliklere her zaman destek olacağız.”
Başkan Ak’ın ardından konuşma yapan Eski Milli Futbolcu Tanju Çolak da vatandaşlara sporun zinde kalmanın ilk şartı olduğunu söyledi.