Kahramankazan’da nikâhlar canlı yayında kıyılıyor

219

Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramakazan Belediyesi, çiftlerin evliliğe ilk adımı olan nikâh kıyılması konusunda önemli bir projeyi hayata geçirdi.

Nikâh salonuna kurulan ses ve görüntü sistemiyle, nikâha katılamayanlar da çiftlerin bu mutlu günlerini internet üzerinden izleyebiliyor.

Kahramankazan Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü, belediye nikâh salonuna kurduğu ses ve görüntü sistemiyle burada kıyılan nikâhların internet üzerinden dünyanın her yerinden izlenebilmesini sağlayan bir projeyi hayata geçirdi.

Proje kapsamında nikâh salonuna yüksek çözünürlüklü kamera ve kaliteli ses sistemleriyle donatıldı. Kamera ve ses sitemlerinin çektiği görüntü ve sesi anlık olarak internete aktarıyor.

“kahramankazan.bel.tr” üzerinden “nikâh salonu canlı yayın” linkine tıklayan herkes, nikâh salonunda kıyılan nikâhları görüntülü ve sesli olarak internet üzerinden izleyebiliyor. Böylece çeşitli nedenlerle nikaha katılamayanlar da sevdiklerinin bu mutlu günlerine tanıklık edebiliyor.

Kahramankazan’da nikâhlar canlı yayında kıyılıyor
Kahramankazan’da nikâhlar canlı yayında kıyılıyor

Dünyanın her yerinden izlenebiliyor

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, canlı yayında nikâh projesi sayesinde vatandaşların, katılamadıkları nikâhları dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar canlı olarak izleyebildiklerini söyledi. Başkan Ertürk, şunları kaydetti:

“Çiftlerimizin evliliğe ilk adımı olan nikâh kıyılması işlemine, bazı vatandaşlarımız hasta oldukları, bazıları ise il dışında oldukları ya da çok çeşitli nedenlerle katılamıyor. Bu projeyle bu engeli aştık.

Nikâhı kıyılacak çiftlerimiz törene katılamayan akraba ve arkadaşlarına nikahın saatini ve gününü ileterek onların da fiziki olarak orada olmasalar bile törene katılmalarını sağlıyor. Böylece nikâhı kıyılan gençlerimizin unutamayacağı bu ana, onların akraba ve arkadaşları da tanıklık etmiş oluyor.

Tüm çiftlerimize mutluluklar diliyorum ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın evlenen çiftlerimize yaptığı çok çocuk tavsiyesini de yine kendilerine anımsatıyorum.”