Ankara Büyükşehir Belediyesi, başkentteki köylere desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Kahramankazan’daki köylere masa, sandalye, ses sistemi, çay ocağı ve ses sistemi dağıttı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Kahramankazan’daki köylere masa, sandalye, ses sistemi, çay ocağı ve servis gereçleri düzenlenen törenle dağıtıldı. Törene Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve eşi Meral Ertürk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar ve daire başkanları ile köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir’in katkıları büyük

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk burada yaptığı konuşmada, 13 yıl öncesine kadar köy olarak tabir edilen Kahramankazan’ın büyük bir değişim geçirerek, başkentin metropol ilçeleri arasına girdiğini söyledi. Kahramankazan’daki bu değişim ve gelişime Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarı ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in önemli katkıları olduğunu vurgulayan Ertürk, şöyle konuştu:

“13 yılda ilçemize birçok önemli proje kazandırdık. Alt yapısıyla, üst yapısıyla, sosyal donatı alanları ve tesisleri ile Türkiye’ye örnek olan ve Türkiye genelinde konuşulan projelere imza attık. Bu projeleri Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte hayata geçirdik.

Onların büyük desteklerini gördük. Bizleri hiç yalnız bırakmadılar. Bugün de yine böylesine anlamlı bir programla masa, sandalye, ses sistemi, çay ocağı gibi gereçler köylerimizle buluşuyor. Kahramankazan halkı adına kendilerine kalbi şükranlarımızı sunuyoruz.”

Üçpınar da, büyükşehir belediyesi olarak köylere her anlamda destek olduklarını ve bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini kaydetti. Törenin ardından ses sistemleri, masa , sandalye, çay ocağı ve servis ekipmanları muhtarlara teslim edildi.