Kahramankazan Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte haşere ile mücadele çalışmalarına hız verdi.

Ekipler, vatandaşların yaz günlerinde rahat etmeleri ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi için ilçe genelindeki çay, dere ve su birikintisi gibi larva oluşumunun yaşandığı alanları ilaçlıyor.

Kahramankazan Belediyesi Sağlık Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınmasıyla birlikte haşere ile mücadele çalışmaları için kolları sıvadı.

Belediye ekipleri bu kapsamda, rutin olarak yapılan haşere ile mücadele çalışmalarına hız verdi. Ekipler, bu doğrultuda ilçedeki Ova Çayı’nın kenarları, su birikintileri, gübrelik alanlar, dereler başta olmak üzere, sinek larvası oluşumuna müsait tüm alanlarda yoğun bir ilaçlama çalışması yürütüyor.

İlaçlama çalışmalarında insan sağlığına zararı bulunmayan ilaçlar kullanılırken, bu maddeler ekipler, ilaçlama araçları ve ilgili araçlarla profesyonel bir şekilde yapılıyor.

Kahramankazan Belediyesi ayrıca, bu çalışmalarda kullanılmak üzere araç filosuna iki yeni ilaçlama aracı daha kattı. İlaçlama çalışmalarıyla yaz günlerinde vatandaşların rahat etmeleri ve sineklerin neden olabileceği bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Çalışmalarımız aralıksız sürüyor

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, her yıl havaların ısınmasıyla birlikte haşere ile mücadele çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, “Bu çalışmalar neticesinde vatandaşlarımız yaz aylarında sineklerin neden olduğu sıkıntılara karşı rahat ediyor.

Ayrıca yine bu çalışmalarla bulaşıcı hastalıkların da önüne geçmiş oluyoruz. Belediyemiz vatandaşlarımızın rahatı ve konforu için tüm alanlarda olduğu gibi, bu alanda da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor” diye konuştu.