Kahramankazanlılar gözleme festivalinde buluştu
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Tekke Köyü sakinleri tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Gözleme Festivali”ne katıldı. Birbirinden eğlenceli yarışmaların yapıldığı festivale katılanlar, pişirilen lezzetli gözlemelerin tadına baktı.

Kahramankazan Tekke Köyü sakinlerince geleneksel olarak düzenlenen Gözleme Festivali, ilçe halkını buluşturdu. Köy sınırları içindeki Kumarı Mevkii’nde gerçekleştirilen festivale Kahramankazan belediye Başkanı Lokman Ertürk ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı. Kahramankazanlıların yoğun ilgi gösterdiği festival kapsamında mahalli sanatçılar sahne alırken, birbirinden eğlenceli yarışmalar da yapıldı. Bunlar arasında çocukların yaptığı çuval yarışması izleyenlerden büyük alkış aldı. Başkan Ertürk’ün çocuklara oyuncak hediye ettiği festivalde ayrıca, katılanlara patlamış mısır da ikram edildi.
Ertürk elleriyle pişirdi
Başkan Ertürk, Tekke Köyü kadınları ile birlikte gözleme pişirerek vatandaşlara ikram etti. Festivale katılanlar eğlenceli dakikalar geçirirken, pişirilen lezzetli gözlemelerin tadına baktı. Ertürk burada vatandaşlarla sohbet ederek, hal hatırlarını sormayı ihmal etmedi. Ertürk, “Tekke Köyümüzde her yıl düzenlenen bu anlamlı festivale yine katılmak bizleri çok mutlu ediyor. Böyle etkinlikler birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirirken, ilçe haklı arasındaki iletişimi de güçlendiriyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.