FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığı önünde darbeci hainler tarafından yaralanarak gazi olan Erdal Açıkgöz, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü ziyaret etti.

FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkarak sivil halkı, Meclis’i ve devlet kurumlarını bombalayan F-16’ları engellemeye çalışırken 9 şehit, 92 gazi veren Kahramankazan anlamlı bir ziyarete ev sahipliği yaptı.

15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı önünde darbeci hainler tarafından açılan ateşle yaralanarak gazi olan Erdal Açıkgöz, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü makamında ziyaret etti. Açıkgöz’e ziyaret sırasında eşi ve kızı da eşlik etti. Gazi Açıkgöz ve ailesiyle yakından ilgilenen Başkan Ertürk, Açıkgöz’e ziyaret anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

Kahramankazan’da anlamlı buluşma
Kahramankazan’da anlamlı buluşma

Tüm milletimiz Kahraman

Başkan Ertürk, Türk Milleti’nin 15 Temmuz gecesinde top yekûn bir kahramanlık destanı yazdığını belirterek, “Darbecilere karşı verilen bu destansı mücadele sırasında gazi olan kardeşlerimizden biri de Erdal Açıkgöz kardeşimizdir” dedi. Açıkgöz’ün ziyaretinin kendisini oldukça mutlu ettiğini söyleyen Ertürk, şunları kaydetti:

“Kahramankazan’da 15 Temmuz gecesi tarihe altın harflerle geçen mücadelesi sırasında 9 şehit, 92 gazi verdik. Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin, tüm gazilerimize acil şifalar ve hayırlı ömürler versin.

Bu şanlı ve destansı direnişimiz sonrasında ilçemizin TBMM tarafından, tüm partilerin oy birliği ile ‘Kahraman’ unvanına layık görüldüğünü sizlere tekrar anımsatmak isterim.

Bu unvanla 7’sinden 70’ine, seçilmişinden atanmışına, memurundan işçisine, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine müthiş bir direniş gösteren halkımız hak ettiği unvanı almıştır.

Bu sadece Kahramankazanlıların kahramanlığı değil, tüm ülke insanının bir kahramanlığıdır. ‘Kahramank’ unvanı yalnızca bize değil, Kahramankazan’ın şahsında 81 il ve 957 ilçemize verilmiştir. Tüm Türkiye adına bize layık görülen bu unvanı Kahramankazanlılar olarak sonsuza kadar gurur ve onurla taşıyacağız.”

Teşekkür ziyareti

Sincan’da yaşadığını ifade eden gazi gazi Açıkgöz de, hastanede tedavi gördüğü sırada Başkan Ertürk’ün kendisine gösterdiği ilgiye teşekkür etmek amacıyla ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi.

Açıkgöz, “Farklı bir ilçede oturmama rağmen başkanımız benimle gerçekten çok ilgilendi. Başkanımızdan ve tüm Kahramankazan halkından Allah azı olsun” dedi.