Yerel yönetimler alanında yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olan Kahramankazan Belediyesi, halk sağlığını yakından ilgilendiren konularda denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor.

Kahramankazan zabıtasından 7/24 denetim
Kahramankazan zabıtasından 7/24 denetim

Zabıta ekipleri, vatandaşların gönül rahatlığıyla alışveriş yapmaları için ilçe genelindeki fırın, market ve mandıraları sürekli olarak denetliyor.

Kahramankazan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Zabıta ekipleri gıda satışı yapılan işletmeler başta olmak üzere ilçe genelinde denetimler yapıyor.

Vatandaşların daha güvenli alışveriş yapabilmeleri için denetimlerini aralıksız sürdüren zabıta ekipleri, işyerlerinin genel temizliği, işyeri açma ve çalışma ruhsatları, satılan ürünlerin orijinalliği başta olmak üzere tüm konularda iş yerlerini denetliyor.

Yapılan son denetimlerde 3 işletme hakkında durum tespit tutanağı tutulurken, 1 işletmeye ise idari yaptırım tutanağı düzenlendi. Tutanaklar kapsamında bu işyerleri en kısa zamanda eksikliklerini gidererek çalışmalarına devam edecek.

Kahramankazan zabıtasından 7/24 denetim
Kahramankazan zabıtasından 7/24 denetim

Çarpıklıkları bize iletin

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, halkın sağlığı ve huzurunun en önemli öncelikleri olduğunu söyledi. Bu kapsamda zabıta ekiplerinin denetimlerini aralıksız olarak sürdürdüğünü ifade eden Başkan Ertürk, vatandaşların aldıkları gıdaları gönül rahatlığıyla tüketmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Başkan Ertürk, şunları kaydetti:

“Zabıtamız 7/24 esasına göre görev başında. Bazı işyerlerinin denetimi özel bir önem taşıyor. Denetimlerdeki amacımız vatandaşın alışverişlerinde suiistimal gösteren kişi ve işletmeleri uyarmak ve ikaz etmek. Yaptığımız denetimlerde işletme sahiplerinden sorumlulukları konusunda daha dikkatli ve titiz olmalarını rica ediyoruz. Kahramankazan’da halkımızın bu anlamda bize güvenmelerini gördükleri veya yaşadıkları çarpıklıkları bize hemen iletmelerini rica ediyoruz.”