Usta oyuncuların sık sık kullandığı bir cümle vardır. Tiyatroda, sinemada güldürmek zordur. İşte böylesine zor bir işi yönetmenliğini Neslihan Yıldız’ın yaptığı “Ölü Yatırım” filmi garanti ediyor.

Bir haritayla beklemedikleri anda hayatları değişen hayta iki kardeşin adam olma, voleyi vurma hikayesi “Ölü Yatırım” adıyla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son set gününde basın toplantısı düzenleyen “Ölü Yatırım” filminin oyuncuları “Mezarlıkta çekildiğine bakmayın çekimlerde sık sık gülme krizine girdik. Kahkaha garantili film çekiyoruz” dediler.

Yönetmenliğini Neslihan Yıldız’ın yaptığı, yapımcılığını ise Marka Film Akademisi’nin üstlendiği, genç ve yetenekli oyuncu kadrosuyla dikkat çeken fantastik komedi filmi “Ölü Yatırım”ın çekimleri tamamlandı. Büyük bölümü özel olarak bu film için hazırlanan mezarlıkta çekilen filmin başrollerini senaryosunu da yazan Serkan Dağlı ve Anıl Çelik paylaşıyor.

Filmde ayrıca Nursel Köse, Köksal Engür, Öykü Çelik, Ceren Kaplakarslan, Ekin Mert Daymaz, Alican Yetkin, Seyithan Özdemir ve Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Serkan Ercan’ın yanı sıra Türkiye Ralli Şampiyonu, Simin Bıçakçıoğlu’da ilk kez bu filmle oyunculuğa adım attı.

YENİ BİR İKİLİ Mİ GELİYOR?

Daha önce çok sayıda sevilen dizi filmlerin oyuncularından olan Serkan Dağlı ve Anıl Çelik bu film ile sinemanın yeni komik ikilisi olacaklarının sinyalini de veriyorlar. Senaryosunu birlikte yazdıkları film başarılı olacağına inandıklarını belirten ikili “Senaryomuza çok inandık filmin çekilmesini çok istedik. Yapımcımızın desteği ve oyuncu arkadaşlarımızı oyun gücü ile harika bir işe imza attığımızı düşünüyoruz. Film vizyona girdiğinde izleyiciye daha önce hiç şahit olmadığı türden fantastik bir komedi filmi vaad ediyoruz” diyorlar. Biri ödüllü olmak üzere toplamda iki tiyatro oyunu bulunan ve yaklaşık on yıldır senaryo yazarlığı yapan Serkan Dağlı’ya başrolde eşlik eden Anıl Çelik’in Direklerarası Seyirci Ödülleri’nde En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü bulunuyor.

ÖYKÜ ÇELİK’E 3 KİLOLUK PERUK

Filmin ilginç karakterlerinden birini de Öykü Çelik canlandırıyor. Ölü Yatırım’da baş rol karakteriyle aşk yaşayan fakat yaşamla ölüm arasında sıkışıp arafta kalmış hayalet kız rolünü üstlenen Öykü Çelik’e özel bir makylaj yapıldı.

Yaklaşık üç kiloluk bir peruk ve uzun mavi kirpikler ile kamera karşısına geçen Öykü Çelik “Oyunculuk kariyerimin en önemli ve ilginç fotoğrafı oldu. Beş kiloluk bir peruk ve uzun kirpiklerim ile kamera karşısında rol yapmak bazen zorlandım” dedi.

SENARYODA GÜLMEYE BAŞLADIK

Filmde “Nurhayat” rolünü oynayan Nursel Köse ise senaryonun çok komik ve güzel olduğunu belirtti. Köse,  “Filmde rol almayı senaryoyu okuyunca çok istedim. Senaryoyu okurken zaman zaman gülme krizi geçirdim. Çok komik bir senaryo. İzleyenler keyif alacaklar” dedi. Filmde genç oyuncu Ceren Kaplakarslan sosyetik kızı canlandırırken, Türkiye Ralli Şampiyonu Simin Bıçakçıoğlu ise “Marla” karakteriyle ilk kez bir sinema filmi için kamera karşısına geçti. Daha önce reklam filmlerinde rol yaptığını belirten Simin Bıçakçıoğlu “Bu film ilk sinema oyunculuğu deneyimim oldu” dedi.

Filmin yapımcıları ise mezarlık sahneleri için gerçek mezarlıkta çekim yapmak istemedi. Dinimizde kutsal bir mekan olan mezarlıklara saygısızlık yapılmaması için Riva’da 250 bin lira harcanarak büyük bir plato mezarlık haline getirildi. Çekimlerin büyük bölümü de burada yapıldı.

FACEBOOK YORUMLARI