ESKİŞEHİR’de ‘Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’ üyeleri, Porsuk Çayı’ndan çıkartılan kadın cesediyle ilgili olayın takipçisi olacaklarını söyledi.
İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’nda akşam saatlerinde toplanan Kadın Cinayetleri’ni Durduracağız Platformu üyeleri ‘Kadın katillerine indirim değil ağırlaştırılmış müebbet’ yazılı pankart açtı. Kadınlar, sık sık ‘Kadınların kaderi ölüm olmayacak’, ‘Kadınları korumak için devlet göreve’ ve ‘Asla yalnız yürümeyeceksin’ şeklinde slogan attı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Eskişehir Temsilcisi Fatma Kurt yaptığı konuşmada öğle saatlerinde Kırmızıtoprak Mahallesi Kanlıkavak Parkı yanından geçen Porsuk Çayı içerisinde bir kadının cesedinin bulunduğunu belirtti. Bu olayın takipçisi olacaklarını söyleyen Kurt şöyle konuştu:
“Gün geçmiyor ki kadınların ölümleriyle ilgili, kadın cinayetleriyle ilgili bir haber almayalım. Bizler 8 Mart Kadınlar Günü için neler yapacağımızla ilgili toplantı yaparken Porsuk’ta öldürülmüş bedeni çıkartılan bir kadın kardeşimizin haberini aldık. Şu an kadın kardeşimizin durumuyla ilgili inceleme yapılıyor, otopsi yapılıyor. Henüz cinayet olup olmadığı net değil. Ancak vücudunda bulunan bıçak yarası bunu bir cinayet olma ihtimalini güçlendiriyor. Bizler bu durumun takipçisiyiz. Kadın cinayetlerini durduracağız platformu olarak biran önce gerçeğin ortaya çıkarılmasını istiyoruz. Zaten Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olarak talebimiz kadınların şiddete uğramasını, kadınların öldürülmesinin, en başından önlemler alınarak durdurulmasıdır. Öldürülen kadın kardeşimizin ailesi yalnız değildir, gerekli her durumda bize ulaşabilirler.”

FACEBOOK YORUMLARI