Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Batıkent’te 8 mahalle muhtarı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinde Batıkentli kadınlarla bir araya geldi. Kadına şiddete karşı mücadele çağrısının yapıldığı gecede, kadınlara hakları hatırlatıldı.
Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Cennet Yağmur, Turgut Özal Mahallesi Muhtarı Suna Sezer, İlkyerleşim Mahallesi Muhtarı Fecire Yazan, Kardelen Mahallesi Muhtarı Ali Coşkunyürek, Ergazi Mahallesi Muhtarı Emine Yıldız, İnönü Mahallesi Muhtarı Sema Deniz, Yenibatı Mahallesi Muhtarı Fatma Bal ve Batı Sitesi Muhtarı Mustafa Sönmez’in ev sahipliği yaptığı gece, Batıkent Meydan AVM La Mode Düğün Salonu’nda yapıldı.
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar eşi Azize Yaşar ile birlikte katıldığı programda, milletvekili aday adayları ile Batıkent sakinleri ve çok sayıda kadın davetli bir araya geldi. Geceye ev sahipliği yapan muhtarlar, geceye katılan tüm misafirlerine teşekkür ederek “Kadına şiddete karşı el ele verelim” dedi.
Kadınlara YENİMEK desteği
Yaşar ise Yenimahalle Belediyesi’nin kadına yönelik hizmetlerinden söz etti. İlçe genelinde hizmet veren YENİMEK kurs merkezlerinin kadınların sosyalleşmesine, boş zamanlarını verimli geçirmesine katkı yaptığını kaydeden Yaşar, “Burada okuma yazma bilmeyen kadınlarımıza okuma yazma öğretiyoruz. Kurslarla yeteneklerini keşfeden hanımlar, ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerin satışından elde ettikleri gelirle aile ekonomisine katkı sağlıyorlar. Yine resimle, müzikle hem stres atıp hem de yeni şeyler öğrenmenin mutluluğunu yaşıyorlar” dedi.
“Acılarını unutturacağız”
Öte yandan belirli periyotlarla düzenledikleri seminerler, panellerle kadınları bilinçlendirdiklerinin altını çizen Yaşar, yakın zamanda Ankara’nın en büyük sığınma evini hizmete açacaklarının müjdesini vererek “Burada kadınlara geçirdikleri kötü günleri, yaşadıkları acıları unutturacağız. Burada kadınlarımıza sıcak, güvenli bir yuva kuracağız. Burada kadınlarımızın yarınlara umutla bakması için elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.
Konuşmaların ardından programı düzenleyen muhtarlar el ele vererek birlik beraberlik pozu verdi. Canlı müzik eşliğinde yemek yiyen Batıkentliler, Onuncu Yıl Marşı’nı hep bir ağızdan okuyarak coşkulu bir akşam geçirdi.

FACEBOOK YORUMLARI