Kadının gücü, toplumların medeniyet ölçüsü
Kadının gücü, toplumların medeniyet ölçüsü

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kadınları yaşam içerisinde geri plana itmeye çalışan toplumların uygar sayılamayacağını söyledi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, kadınları yaşam içerisinde geri plana itmeye çalışan toplumların uygar sayılamayacağını ifade etti. Hisarcıklıoğlu, “Kadınların gücü, toplumların medeniyet ölçüsüdür. Hayatı kadınlarıyla eşit olarak paylaşmayı reddeden zihniyet, güçsüz, güvensiz ve geri kalmaya mahkûmdur. Kadınlarımız iş hayatında daha çok yer alsın. Daha fazla kadın girişimcimiz olsun. Bizi doğuran, büyüten, hayat ortağımız, insanlığın bu güzel yüzüne saygıda ve değerde asla kusur etmeyelim.

Eksikliklerini, şiddete yönelerek kapatacağını sanan aciz düşüncelere karşı kadınların gücü her zaman galip gelecektir” dedi.

-“İSTİYORUZ Kİ KADIN GİRİŞİMCİ SAYIMIZ HIZLA ARTSIN VE ERKEK GİRİŞİMCİ SAYIMIZI YAKALASIN”-

Hisarcıklıoğlu mesajında şu cümlelere yer verdi:

 “Annemiz, eşimiz, kızımız, arkadaşlarımız yani yeryüzünü güzelleştiren ve yaşanır hale getiren çok değerli kadınlarımızın, 8 Mart Günü’nü yürekten tebrik ediyorum. Ailemizin temel direği kadınlarımız sanatta, sporda ve diğer alanlarda olduğu gibi iş dünyasında da büyük başarılara imza atmaktadır. Çok daha fazlası için de potansiyelimiz ve gücümüz olduğunu biliyorum. İstiyoruz ki kadın girişimci sayımız hızla artsın ve erkek girişimci sayımızı yakalasın. Bu bizim idealimiz. Bu bilinçle TOBB çatısı altında yıllar önce kurduğumuz Kadın Girişimciler Kurulumuz çok önemli mesafeler kat etti. Genç kızlarımıza rol model oldu.
Kadınlara şiddet olaylarının son bulduğu, kadınların ekonomide ve toplumsal yaşamda çok daha aktif rol aldığı bir dünya istiyoruz. Türk iş dünyası adına, bütün kadınlarımızın bu anlamlı gününü bir kez daha kutluyor, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”