Çankaya Belediyesi Maltepe TODAM Heykel atölyesi kursiyerleri ilk sergilerini sanatseverlerin beğenisine sundu. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde açılan “Kadın ve Heykel” başlıklı sergide 52 kursiyerin emek verdiği 87 eser yer alıyo

SEVİM ÇINAR/ANKARA – Kadına yönelik şiddet ve çocuk gelinlerin sorunlarını heykel yoluyla sanata dönüştüren kursiyerler Çankaya Belediyesi Galeri Uray’da açtıkları ilk sergiyle toplumda farkındalık yarattılar.

Çankaya Belediyesi Maltepe Toplumsal Dayanışma Merkezi Heykel Atölyesi’nde yaptıkları çalışmaları sanatseverlerle paylaşan kursiyerlerin açtığı sergiye Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya’nın yanı sıra Çankaya Halk Eğitim Merkezi Müdürü Namık Kemal Yıldız, Çankaya Belediye Başkan Vekili Kadir Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner, kursiyerlerin yakınları ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Temasını kadına yönelik şiddet ve çocuk gelinler olarak belirleyen kursiyerler, eğitmenleri Deniz Gül eşliğinde ortaya çıkardıkları çalışmalarını sergiyle taçlandırmanın mutluluğunu yaşadılar.Gezi Parkı olaylarına atıfta bulunulan eserlere de yer verilen sergide Ayşin Yağcı’nın “Berkin Elvan” adlı çalışması da sergiye gelenlerin ilgisini çekti.
Heykel Atölyesi kursiyerlerinin amatör ruhla yaptıkları çalışmaların çok önemli işler olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, “Kursiyerlerimizin dayanışması beni oldukça memnun etti, çok nitelikli işler çıkardıklarını görüyorum. Bu zamana kadar kültür sanat etkinliklerimize 15 binin üzerinde insan gelmiş. Bu şevkle Çankaya Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri desteklemeye devam edeceğimizi sizlerin huzurunda söylemek isterim” diye konuştu. Amatör ruhlu 52 kursiyerin özverili çalışmalarıyla oluşturulmuş 87 eserin sergilendiği “Kadın ve Heykel” sergisi 14 Mart’a kadar Galeri Uray’da görülebilecek.

FACEBOOK YORUMLARI