Altındağ Belediyesi kadın eğitim ve kültür merkezleri, yeni sezona ‘merhaba’ diyor. Altındağlı kadınların kültürel, sanatsal, sportif ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayan ve bugüne kadar 50 bini aşkın kadına hizmet veren merkezlerde, kurs kayıtları başladı.

80’den fazla branşta faaliyet gösterecek merkezlere başvurular 30 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecek. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Altındağlı kadınlar eğitim ve kültür merkezleri ile hayatlarında yeni bir sayfa açtılar. Altındağlı yüzlerce kadın, buralarda aldığı eğitimden sonra kendi iş yerini açıp, aile ekonomisine katkı sağladı.

Yeni dönemle birlikte Altındağlı kadınların ekonomiye katkısı artarak sürecek. Çünkü ‘Altın Kadınlar’ımıza yatırım, geleceğe, çocuklarımıza yatırım demek. Altındağ’daki dönüşümde onların da payı çok büyük. Güçlü, sağlam, özgüveni yüksek, eğitimli, donanımlı kadınlarla, daha müreffeh bir geleceğe ilerliyoruz” dedi.

Altındağlı kadınlar için müzik ve spor vazgeçilmez olacak

Altındağ Belediyesi’ne bağlı 25 kadın eğitim kültür merkezi yeni dönemde de adından söz ettirecek. Yeni sezonda yabancı dil eğitimlerine ağırlık verecek merkezlerde İngilizce, Osmanlıca, Arapça kurslarının yanı sıra işaret dili kursunun da açılması planlanıyor. Altındağlı kadınların düzenli spor yaptığı merkezlerde, pilates, aerobik, tenis, badminton, kickboks, voleybol, basketbol, hentbol ve futbol kursları da verilecek. Bendir, ney, ud, kanun, keman, gitar, saz ve bağlama kursları, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Koroları da merkezlerdeki etkinliklerden bazıları olacak.

Başarıları yüzümüzü güldürüyor

Altındağlı kadınların, merkezler sayesinde ehliyet alarak araba kullandığını, yabancı dil öğrendiğini, okuma yazmayla tanıştığını, yüzlerce farklı seminere katılıp sertifikalarına kavuştuğunu dile getiren Başkan Veysel Tiryaki, “Altındağlı kadınlar merkezlerde edindikleri mesleki bilgilerle ürettiklerini satıyorlar ve ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Merkezleri kadınlar boş vakitlerini doldursunlar diye değil, kadınların gelişimine katkı sağlamak amacıyla açmıştık. Altındağlı kadınlar spor, müzik, dil eğitimlerini alırken bir yandan da mesleki başarıları ile yüzümüzü güldürdü” diye konuştu.

Değişim kadınlarla başlar

Altındağlı kadınların başarı hikayelerinin çok etkileyici ve gelecek için ümit verici olduğunu kaydeden Tiryaki, şöyle devam etti: “Artık kursları Altındağlı kadınların talepleri doğrultusunda açıyoruz. Bu yıl talep doğrultusunda okuma-yazma, bilgisayar, grafik ve animasyon, fotoğrafçılık, tiyatro, drama, diksiyon, anne-çocuk eğitimi, halk oyunları, mehteran, moda tasarım ve yönetici sekreterliği gibi birbirinden farklı kurslar açacağız. Kültür merkezlerimizdeki eğitimler Altındağlı kadınları bir adım daha ileriye taşıyacak. Biz ilerlemenin, değişimin kadınlarla olacağına inanıyoruz, bu nedenle kadınlarımızın gelişimine yönelik yatırımlarımız devam edecek.”

FACEBOOK YORUMLARI