Günlerdir derbiyi konuşuldu. Yine boşuna konuşulanlar ve uygulamalar başrol oynadı. Beşiktaş’ın bu karşılaşmanın ilk bölümünde sahada pek varlık gösterememesi ve vasat oyun sergilemesi yenilgiyi hak etti. Fenerbahçe bu karşılaşmada galibiyeti hak etti.

Derbide Cüneyt Çakır ve Hüseyin Göçek, rezaleti yaşadık. Fenerbahçe’nin galibiyetine gölge düşürdü demek istemiyorum. Hakem Beşiktaş’ı yaktı. Bir kere, Cüneyt Çakır karşılaşma öncesi federasyonu maça çıkmamakla uyarıda bulunarak “kendi kadromla sahayı çıkarım” demesiyle tüyo hazırdı. Çakır, Volkan Demirel’in golün hemen ardından kale hakemi Hüseyin Göçek’in üstüne yürüdüğünü görmedi ve Göçek, sessiz kaldı. Caner’i iki kez oyundan atma cesareti gösteremeyen Cüneyt Çakır, bu oyunculara yapılması gerekeni yapamadı. Sadece bu kadar mı? Hele hele Sosa’ya sol kroşe sallayan Volkan Şen’i görmezlikten gelmesi gülünçtü. İlk yarıda suskun Beşiktaş ikinci yarıda yakaladığı mutlak gol pozisyonları nasıl harcadı? O goller kaçar mı? İlk devrede Fenerbahçe, ikinci devrede ise Beşiktaş fırtınasını seyrettik. Beşiktaş ilk devrede Quaresma’nın ayağından o mutlak golü kaçırmasa diyeceğim ama Cüneyt Çakır o zaman neler düşünüyordu bilemiyorum ve tahmin etmek bile istemiyorum. Beşiktaş mücadelenin ikinci devresinde tam 6 mutlak gol pozisyonundan yararlanamadı. Hele hele Cenk Tosun son saniyelerde boş kaleye kaçırmasa 1 gol, 1 puan ve averajı yakalayacaktı. Ama olmadı ve Beşiktaş, adına Kaçan balık çok büyük oldu!

volkan

 

MAÇIN KÖTÜLERİNDEN ALEXİS’İ TANIMAK ZORDU

Beşiktaş Ersan Gülüm’ü Çin’e satmakla hiç iyi etmediği ortaya çıktı; Maçın 02 dakikasında Fenerbahçe haklı olarak attığı nefis golle öne geçti. (1-0) Atılan golle moral bulan Fenerbahçe, baskılı oyununu 23 dakika sürdürerek oyuna hâkimdi. Golü kalesinde gören Beşiktaş’a gelince Ricardo Andrade Quaresma BERNARDO, sol kanatta görev yaparken, pek kendini gösteremezken, Fenerbahçe savunmada da dikkatliydi. Maçın 25’ inci dakikasında kaleci Volkan Demirel’in Beşiktaş’ın geliştirdiği atak da önce kale hâkimi Hüseyin Göçek’e sürekli tehdit savurucu tavırlarla itiraz etti. Göçek, suskun kalmayı tercih etmesi yetmedi ve 27 dakikada bu defa Volkan, Cüneyt Çakır’a el kol hareketi ve sözle itiraz etmesine ikinci kez Göçek’e olmadık hareketlerle itirazlarda bulunmasına karşın sessiz kalındı. Beşiktaş cephesi ilk yarıda pek varlık gösteremeyince ilk 45 dakikayı tek golle önde bitiren taraf Fenerbahçe oldu. 1-0

şenol

 

İKİNCİ YARI BEŞİKTAŞ DAHA İYİDİ

Karşılaşmanın ikinci bölümünde Siyah-Beyazlılar, daha etkili oyun sergileseler de Gökhan Gönül, Bruno Eduardo Regufe ALVES, ileri uçta başarılı oyun sergilerken, Caner savunmada görevlerini yerine getirmelerinin verdiği güçle Fenerbahçe’nin sol kanattan geliştirdiği gözle görünür organize ile 82’de ikinci yarıda oyuna giren Luiz Carlos Almeida Da CUNHA, Beşiktaş’ın ceza sahasına kadar getirip ve ikinci yarıda oyuna dahil olan Ozan Tufan’ın önüne topu aktarmasıyla bu oyuncu da Beşiktaş kalecisi Tolga’nın müdahalesine fırsat vermeyerek topu filelerle kucaklaştırması sonunda Fenerbahçe maçı 2-0 kazanarak liderlik koltuğuna da oturdu.
Fotoğraf-Haber: Kemal Çeliker