Her sezon Ankara’da faaliyetlerini sürdüren ve mazisi temiz olan amatör spor kulüplerin dışında bazı spor kulüpleri “kaçak” sporcu oynattığında gözünün yaşına asla bakılmamalıdır. Böyle teşebbüslere, başvuranların her kim olursa olsun en ağır cezaya çarptırılması gerekmez mi? Böyle ahlaksız ve pervazsızca, sahtekârlık yapanlara ne demeli? Ligin ilk devresinin bitimine 4 hafta kala bir rezaletle karşı karşıya kaldık! U 19 Lig’de mücadele veren Kamspor, 19 Mayıs 2’olu sentetik çim sahada Piyangotepespor’a karşı “kaçak” futbolcu oynatmaya teşebbüs etmesi üzerine maçın oynatılmasına hakem izin vermedi. Bu durumda Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin (TFFAFD) Kurulu bu teşebbüs de bulanlara ne ceza verecek? Futbol ahlakına yakışmayacak ve günahsız gençlere karşı, sahtekârlıkları yapan ruhsuz ve aşağılık insanların hiç mi yüzü kızarmayacak?
AYSIZ GECELER GİBİ KARANLIK İNSANLARA ACINMAZ?
Kaçak “futbolcu oynatan bazı kulüp sorumlularının adına kaçak sporcu oynatan kulüp ” diyorlar. Aslında böyle kendini bilmezlere aysız geceler gibi karanlık insanlar desek daha yerinde olmaz mı? Ankara’da amatör futbola gönül vermiş fedakâr ve temiz kalpli kulüp başkanlarının daha dikkatli olmaları gerekmez mi? Amatör Spor Kulüplerde futbol yaşamını sürdürebilmek için koşar adım gelip, lisans çıkartan temiz toplum insanların huzurunu bozmaya ve düzenbazlık, yapmaya bu tür insanların umarım hakları yoktur!
KULÜP BAŞKANLARIMZA SESLENİŞ
Gecesini ve gündüzünü ortaya koyup ve Türk futboluna hizmet eden iyi niyetli kulüp başkanları, “kaçak” sporcu oynatan ve adına leş kargaları dediğimiz sahtekârları arınızda barındırmayınız lütfen…